Vilayet Meydanı Halkın Meydanı oluyor

9
Kırklareli Belediyesi “Kentsel Dönüşüm Projeleri” kapsamında yürüttüğü çalışmalarına Vilayet Meydanı’nı da ekleyerek meydanın çehresinde yeni düzenlemeler yapmayı planlıyor.
 
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin en işlek ve merkezi alanı olan Vilayet Meydanı Kırklareli Belediyesi’nin Kentsel Dönüşüm Projeleri kapsamında yeni bir görünüme kavuşturulacak.
Konu ile ilgili açıklama yapan Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan, kent merkezinde oluşan fiziki sıkıntılara çare olmak, vatandaşların sosyal anlamda daha rahat ve güzel ortamlara kavuşturmak için başlattıkları “Kentsel Dönüşüm Projeleri”nin devam ettiğini belirtti.
2012 yılı içerisinde yapmayı planladıkları projeler hakkında basın mensuplarına bilgi veren Başkan Çağlayan, 2012’de en işlek caddeler ile uzun zamandır sıkıntısı çekilen İnci Dere sorununa odaklandıklarını vurguladı.
Kırklareli’de görsel anlamda kente güzellik katacak her hangi bir meydanın bulunmamasından yola çıkarak Vilayet Meydanı için ayrıca bir çalışma yaptıklarını belirten Başkan Çağlayan, Vilayet Meydanı’na yeni bir çehre kazandıracak proje çizimlerini basın mensupları ile paylaşarak şu açıklamalarda bulundu;
* “Amacımız, Kırklareli halkını mutlu edici yatırımlar yapmak”
Vilayet Meydanı’nın düzenlenmesi ile ilgili projelerimiz mevcut. Meydanda araç trafik akışının yönü değiştirilecek. Güzel bir çalışmaya başladık inancındayım. Sonuçlandığı vakit yine ayrıntılı olarak kamuoyunu bilgilendireceğiz. Yaklaşık bir ay içinde sonuçlanmasını bekliyoruz.
Bu yıl kent içindeki ana caddeler ile İnci Dere konusuna odaklandık. Amacımız, Kırklareli halkını mutlu edici yatırımlar yapmak. Belediye’nin görevleri olan sosyal yaşam alanlarını yaparak vatandaşlara keyifli zaman geçirecekleri mekanlar oluşturmak.
* İnci Deresi Sorunu’na çözüm araştırılıyor
Ana caddeler ile ilgili çalışmalara başladık. İnci Dere içinse, kanalizasyon atığı atmamak için çalışmalara başladık. Sıvı Atık Kollektörleri yardımı ile atıkları taşımayı planlıyoruz. Şuan araştırma aşamasındayız.
Peyzaj Mimarımız, Şehir Mühendisimiz, Fen İşleri Müdürümüz, Kadastro Mühendisimiz İmar İşleri Müdürümüzün ortak çalışmaları ile projelerimizi hazırlayıp nasıl hayata geçireceğimiz konusunda fikir alışverişleri yapıyoruz.
*Ana caddelerde artık kazı yapılmayacak
Bizim düşüncemiz bu yaz doğalgaz şirketi ile anlaşarak ana caddelerde bundan sonra kazı çalışması yaptırmamak. Tüm ana arter niteliğindeki caddelerde bu şekilde bir uygulamaya gitmek istiyoruz. Evlerden doğalgaz için talep olsun, olmasın bu uygulamayı yapacağız. İleriki aylarda ana arterlerde kazıya izin vermeyerek sıcak asfaltlama çalışması başlatacağız. Bu çalışmayı ihale ile yaptırmayı planlıyoruz. Doğalgaz Şirketi’ne bu uygulamanın gerçekleşeceği caddeleri bildirdik. Öncelikleri bu caddelere verecekler, ardından da yaz aylarında sıcak asfalt çalışmaları başlatılacak.” (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here