Veteran Sporcumuz Dünya Şampiyonası’na gidiyor

6
Kırklareli’ni  senelerce Güreş’te başarı ile temsil eden Galip Tarhan Veteran Güreş Milli Takımı ile 1-6 Ekim tarihlerinde Bosna-Hersek’in başkenti Sarajevo’da yapılacak olan Dünya Şampiyonasında …….
HABER MERKEZİ
Kırklareli’ni  senelerce Güreş’te başarı ile temsil eden Galip Tarhan Veteran Güreş Milli Takımı ile 1-6 Ekim tarihlerinde Bosna-Hersek’in başkenti Sarajevo’da yapılacak olan Dünya Şampiyonasında 69 kg temsil edecek. 2011 ‘de yapılan Şampiyonada Dünya üçüncüsü olan Tarhan bu şampiyonada hedefinin madalya olduğunu ve çok iyi bir kazırlık dönemi geçirdiğini söyledi.   
Tarhan gazetemize özel olarak yaptığı açıklamasında şunları kaydetti: “Amacım Şampiyonadan Madalya ile dönmek. Madalyanın rengini söylemek tabii ki güç ancak çok iyi bir hazırlık dönemi geçirdim dokuz aydan beri ciddi şekilde hazırlandım. Çok ciddi rakiplerim var. Kim daha fazla çalıştıysa o kazanacak. Rakiplerim arasında Rus, Japon, Ukrayna, Macar, Küba ve İranlı sporcular var. Kendim 66 yaşındayım 60 yaş üstü sporcular ile 69 kg mücadele edeceğim. Hepsi güçlü rakipler içimizden birisi Şampiyon olacak. O gün geldiğinde kim daha iyi ise o kazanacak. Onların ne kadar iddiası varsa benimde iddiam o kadar. Bana Destek olan herkese, yetkililere sonsuz teşekkür ediyorum. Özellikle Recep Güler, Ertuğrul Togal ve Remzi Yavuz’a bana antrenman verip beni Şampiyonaya hazırladıkları için minnettarım” dedi. Serkan Koçtürk   

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.