“Vergi Haftası tüm ülke insanlarının haftasıdır”

7
22. Vergi Haftası dolayısı ile Kırklareli Defterdarlığı, Kırklareli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler (KSMMM) Odası’na bir ziyaret gerçekleştirdi.

HABER MERKEZİ
21 Şubat 2011 günü saat 14.00’da Kırklareli Defterdarı Mustafa Şahin, Vergi Dairesi Müdürü Rıza Öztop, Personel Müdürü Nurettin Kuyumcu, Milli Emlak Müdürü Turan Kuruca ve Gelir Müdür Vekili Rıdvan Kovankaya’nın oda binasına gelerek yaptığı ziyarette KSMMM Odası Başkanı Burhan Üstünkol, Başkan Yardımcısı Eşref Şahin, Oda Sekreteri Yavuz Genim, Oda Saymanı Şeniz Çetin ve beraberindeki oda üyeleri ziyaret heyetini kapıda karşıladı.
Ziyarette bir konuşma yapan Kırklareli Defterdarı Mustafa Şahin, toplumda vergi bilincini oluşturmak, vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının kamuoyuna kazandırmak amacı ile bu yıl vergi haftasının 22.sini kutladıklarını ifade etti. Bu kapsamda bazı ziyaretler yaptıklarını belirten Defterdar Şahin, bu haftayı tüm kurumlar olarak birlikte karşılıklı sevgi saygı çerçevesinde kutladıklarını, KSMMM Odası’nın kendilerine bu konuda çok yardımcı olduğunu kaydetti. Ödenen her kuruş vergide KSMMM Odası’nın katkısının önemli ölçüde fazla olduğunu ifade eden Defterdar Şahin; “Bizler teşkilat olarak bu durumdan çok memnunuz. 2010 yılında tahakkuk taslaktaki başarımız biraz geri düştü. Ama yine bazı illere göre iyi bir sıralamada bulunuyoruz.” dedi.
Ziyarette bir konuşma yapan KSMMM Oda Başkanı Burhan Üstünkol Defterdar Şahin ve diğer birim amirlerini odalarında misafir etmekten büyük bir onur duyduklarını belirterek; “Her seferinde ifade ediyoruz. Ülkedeki ekonominin 4 ayağından bir tanesi mükellef, bir tanesi alış veriş yapan vatandaş, bir tanesi mali müşavirler, bir tanesi de gelir idaresidir. Eğer bu 4 ayak uyum içinde olursa ülke ekonomisi çok daha iyi yerlere gelir.” şeklinde konuştu. Vergi Haftası’nın tüm ülke insanlarının haftası olduğunu belirten Başkan Üstünkol, Gelir İdaresi’nin görevinin vergi bilincinin kamuoyuna anlatılması, daha sağlıklı ve adil bir şekilde vergi uygulamasında onlara yardımcı olması olduğunu kaydetti.
“Bölgemiz açısından olumsuz sıkıntı olduğunu düşünmüyoruz. Tahsilat yönünden düşüşün olması genel literatürün açısından ziyade, bölgedeki bulunan büyük bir firmanın devlet ile olan ilişkisinden kaynaklanan, hepimizin dışında yaşanan bir olaydan meydana gelmiştir. İnşallah bu kurum daha sonra yeniden bölgemizde hayata geçer ve bizlere fayda sağlar. Biz yapılan çalışmalardan camia olarak mutluyuz. Zaman zaman uyum dışı gelişmeler oluyor. Bu gelişmelerde kısa sürede atlatılıyor. Bundan sonra ülke ve bölge inşallah ekonomisi iyi olur.” şeklinde konuşan Başkan Üstünkol, camia olarak her zaman Kırklareli Defterdarlığı’nın yanında olduklarını ve olmaya da devam edeceklerini vurguladı. Hoş sohbetler içinde gerçekleşen ziyaret ziyaretçilerin oda binasından ayrılması ile son buldu. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.