“Vergi Haftası” başladı

112
Kamuoyunda vergi bilincinin oluşturulması, verginin tüm kesimlere benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının arttırılması amacıyla her yıl kutlanmakta olan "Vergi Haftası"nın 26.’sı dün başladı.
HABER MERKEZİ 
Kamuoyunda vergi bilincinin oluşturulması, verginin tüm kesimlere benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının arttırılması amacıyla her yıl kutlanmakta olan "Vergi Haftası"nın 26.’sı dün başladı. Vergi haftası etkinlikleri kapsamında dün saat 09.30’da Kırklareli Defterdarı Sacide Şakar Atatürk Anıtı’na Çelenk koydu. Kırklareli İl Emniyet Müdürü Mehmet Emin Akay’ın da katıldığı Çelenk Sunma Töreni Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile sona erdi. Kırklareli Defterdarı Sacide Şakar ve beraberindeki heyet daha sonra saat 10.00’da Kırklareli Valisi Esengül Civelek’i makamında ziyaret etti. Vergi Haftası’nın ilk gün etkinlikleri Kırklareli Belediye Başkanlığı’nı, Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası ve Kırklareli Ticaret Borsası ziyaretleri ile sona erdi. 
*Şakar; “Etkinlilerimiz Cuma gününe kadar devam edecek” 
Kırklareli Defterdarı Sacide Şakar, Vergi Haftası Etkinliklerinin Cuma gününe kadar devam edeceğini söyledi. Şakar, “İkinci gün etkinliklerimiz; Defterdarlık Makamı’nda ziyaretleri kabul, Atatürk Ortaokulu’nda “Vergi” konulu söyleşi, Gazeteciler Cemiyeti’ni, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’ni ziyaret ve Ahmet Mithat Ortaokulu’nda “Vergi” konulu söyleşi ile devam edecek. 25 Şubat 2015 Çarşamba günü; Defterdarlık Makamı’nda ziyaretlerin kabulü, Mustafa Dalcalı Ortaokulu’nda “Vergi” konulu söyleşi, SMMM Odası’nı ziyaret ve İstiklal Ortaokulu’nda “Vergi” konulu söyleşi yapılacak. 26 Şubat 2015 Perşembe günü; Defterdarlık Makamı’nda ziyaretlerin kabulü, TOKİ Ahmet Cevdet Paşa Ortaokulu’nda “Vergi” konulu söyleşi, öğrencilerin Defterdarlığı ziyareti ve Huzur Evi ziyareti gerçekleştirilecek. 24 Şubat Cuma Günü Defterdarlık Makamı’nda ziyaretlerin kabulü ile Vergi Haftamızı sonlandıracağız.” (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here