Vergi borcu olanlar dikkat!

17
Vergi borcunu yapılandırma ile kapatmak isteyenlerin dikkatine! Devlet vergi borcu olanlara büyük kolaylık sağlıyor. Borcu olanlar taksit ile yavaş yavaş borçlarından kurtulabilir. Son başvuru tarihi ise 1 Aralık 2014.
Vergi borcunu yapılandırma ile kapatmak isteyenlerin dikkatine! Devlet vergi borcu olanlara büyük kolaylık sağlıyor. Borcu olanlar taksit ile yavaş yavaş borçlarından kurtulabilir. Son başvuru tarihi ise 1 Aralık 2014.
HABER MERKEZİ
Vergi yapılandırması ile vergi, prim ve ceza gibi borçları bitirme yolunu açıyor. Borçları yapılandırma imkanı getirirken, faiz yükünden de kurtarıyor. 01 Aralık 2014 Pazartesi gününe kadar başvurmayan borçlular yapılandırmadan yararlanamadığı gibi şuanda ödeyeceği faizin 3 katını ödemek zorunda kalacaklar. Vergi borçlarını yapılandıranlar için taksit uygulanacak borçlular 2 ayda 1 borçlarını ödeyecek zorlandığı zamanlarda yıl içerisinde 2 defa ödememe hakkına sahip bu 4 ay anlamına geliyor. Kırklareli İl Defterdarlığı’nda yapılan basın açıklamasına Kırklareli İl Defterdarı Sacide Şakar, Gelir Müdür Vekili Rıdvan Kovankaya, Vergi Dairesi Müdür Vekili Ergün Kula katıldı.  
Şakar “Vatandaşımızdan borçları icra yoluyla değil kolaylık göstererek almak 
istiyoruz”
Vergi borcu olanlara 25 Kasım 2014 Salı günü saat 14.00’da çağrıda bulunan Kırklareli İl Defterdarı Sacide Şakar düzenlediği basın toplantısında şunları kaydetti;
“Kırklarelili vatandaşlara buradan sesleniyorum bir an önce buraya gelsinler borçlarını yapılandırsınlar ve faizlerinin üçte birini ödesinler. Devletimizin sağladığı taksit kolaylığından yararlansınlar bu borç onların illaki bir şekilde ödenecek biz bunu icra yoluyla vatandaşımıza zarar vererek değil güzellikle vatandaşımızı sıkıntıya uğratmadan almak istiyoruz. 2008 yılına kadar Kırklareli olarak bu konuda çok iyiymişiz borçlarımızın %125’ini ödüyormuşuz şimdi ise %80’e düştü bu niye oldu bunu vatandaşa soruyorum unutmayın ki her mükellef vergi borcunu ödemeyle yükümlüdür. Biz Kırklareli olarak borç ödemede güzel bir ivme yakaladığımıza inanıyorum. 
Vergi borcu olup çalışanlarda vergi dairelerimiz bu Cumartesi de açık ama vatandaşımızdan ricam işlerini son güne bırakmadan bu işi halledelim” dedi. (Berkay Çamlı)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here