“Verdiğimiz sözleri birer birer yerine getireceğiz”

5
* Kırklareli Ziraat Odası Başkanı Hasan Çetin; “Seçimlerde verdiğimiz sözleri birer birer yerine getireceğiz” dedi.

HABER MERKEZİ
Adalet ve Kalkınma Partisi’nden (AK Parti) 12 Haziran 2011 tarihinde yapılması muhtemel olan Genel Seçimler’de Kırklareli Milletvekili olabilmek için aday adaylığını açıklayan Yurdaer Ulus ile Erhan Buzol, beraberlerinde Kırklareli İl Genel Meclisi Üyesi Nihat Sağlam ile birlikte Kırklareli Ziraat Odası’nın yeni yönetimine hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.
Oda Bşakanı Hasan Çetin, Başkan Vekili Ekrem Şaylan, Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Çango ile Onursal Başkan Necmi Koyuncu misafirleri ile yakından ilgilendiler.
Bu tür hizmetlerin gönül işi olduğunu belirten Yurdaer Ulus yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“Bu bir bayrak yarışıdır. Bu bayrağı halkı ve çiftçi dostları ile birlikte uzun süre taşıyan değerli Başkanımız Necmi beyden aldınız. İnşallah aynı nezaket, aynı saygı, aynı hürmet, aynı hizmet anlayışı ile devam edeceğinizi düşünüyoruz. Bu manada sizleri tebrik ediyor ve başkanlığınızın hayırlı olmasını temenni ediyorum.
Burada hepimiz hizmet için varız. Geçen gün bizimde aday adaylığı konusunu değerlendirmek üzere İl Başkanlığı hususunda yaptığımız bir istifa sürecimiz vardı. Bu tür görevler gönül işidir. İnsan vücudunun zekatıdır. Bu kutsal bir görevdir. İnsan için çok önemli bir süreçtir. Bu tür yerlere gelmek. Bu tür yerlere talip olmak. Başarılı olup seçilmek. İnsanın torunlarına bırakacağı en güzel mirastır. Biz Onursal Başkanımız Nemci Koyuncu’nun bu süreci çok güzel geçirdiğini düşünüyoruz. İnşallah bu süreçler bütün milletimize hayırlı olur.
Bu dönemde daha yeni hizmetlerinde yapılacağını tahmin ediyorum. Çünkü bu bayrağı daha ilerilere götürmek lazım diye düşünüyorum. Özellikle sizlerden bu konudaki istirhamlarımdan bir tanesi toprak çeşitliliği konusunda kalibrasyon çalışmalarının yapılmasının teşvik edilmesidir. Ben bunu çok önemsiyorum. 1963 yılında ilimizde Toprak Araştırma çalışma yapmış. En azından Ziraat Odası bunu tetikleyebilir.
Bu konu ile ilgili olarak da bundan 2 yıl önce Tarım İl Müdürlüğü’nün organizasyonunda Kavakdere, Değirmencik, Erikleryurdu, Asılbeyli, Deveçatağı, Bayramdere ve Kızılcıkdere Köyleri’ni kapsayan Karpuz ve Bağ Festivali şeklinde bir çalışma düşünülmüştü. Ben bunu bu sene sizin tetikleyebileceğinizi düşünüyorum.
Verdikleri sözleri birer birer yerine getireceklerini belirten Oda Bakanı Hasan Çetin’de şunları kaydetti:
“Biz de bir seçim sürecinden geçtik. Bu süreç içerisinde üyelerimizin bizlerden neler beklediğinin farkındaydık. Seçimde neler söylediysek onları yapmaya gayret içerisinde olacağız. Yeni yönetim olarak vatandaşlarımızın bizlerden beklediklerini karşılamaya gayret edeceğiz. Kendilerine yapmış oydukları bu ziyaretten dolayı teşekkür ederim.” (s) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.