Vekillerimiz yemin etti

9
* Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Milletvekilleri Türabi Kayan, Vecdi Gündoğdu ile Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli Milletvekili Hamdi Irmak Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) yemin etti. 
HABER MEREZİ 
7 Haziran 2015 Pazar GÜNÜ yapılan Milletvekili Genel Seçimleri’nin ardından mazbatalarını alan 550 milletvekili 23 Haziran 2015 Salı günü saat 15.00’de başlayan tören ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) yemin etti. Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) kesin sonuçları açıklaması ve 550 Milletvekili’nin yemin etmesiyle yeni dönem başladı.
Soyadlarının baş harflerine göre Adana Milletvekilleri’nin yemini ile başlayan törende saat 22.00 civarlarında sıra ile CHP Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu, AK Parti Kırklareli Milletvekili Hamdi Irmak, CHP Kırklareli Milletvekili Türabi Kayan yemin etti. 
* Milletvekilleri’nin ettiği yemin 
"Devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma; hukukun üstünlüğüne, demokratik ve laik Cumhuriyete ve Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalacağıma; toplumun huzur ve refahı, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerden yararlanması ülküsünden ve Anayasaya sadakattan ayrılmayacağıma; büyük Türk milleti önünde namusum ve şerefim üzerine ant içerim." (Kadir Sinici)
TEILEN
Önceki İçerik“Mutlaka desteklenmeli”
Sonraki İçerikBUGÜN CUMA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here