Vekiller bugün yemin ediyor

5
* Mazbatalarını geçtiğimiz gün alan CHP Kırklareli Milletvekili Türabi Kayan, Vecdi Gündoğdu ile AK Parti Kırklareli Milletvekili Hamdi Iramak bugün TBMM’de yemin edecekler. 
HABER MEREZİ 
7 Haziran 2015 Pazar günü yapılan Milletvekili Genel Seçimleri’nin ardından mazbatalarını alan 550 Milletvekili bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) yemin edecek. Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Kesin Sonuçları açıklamasıyla birlikte mazbatalarını alan 550 Milletvekili bugün yemin etmesiyle yeni dönem başlayacak.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Milletvekili Türabi Kayan, Vecdi Gündoğdu ile Adalet Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli Milletvekili Hamdi Iramak’ta bugün TBMM’de yemin edecekler. 
* Deniz Baykal Geçici Başkanlık görevini yürütecek
Yasama Dönemi’nin 1. Birleşimi’nin ilk oturumundan başlayarak başkan seçilinceye kadar, en yaşlı milletvekili olan 77 yaşındaki CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal Geçici Başkanlık görevini yürütecek. Baykal, görevi Cemil Çiçek’ten devraldıktan sonra Milletvekilleri ve Meclis Bürokratları ile saat 14.00’te kampus içindeki Atatürk Anıtı’na çelenk koyarak, Saygı Duruşu’nda bulunacak.
* İşte Milletvekili Yemini
"Devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma; hukukun üstünlüğüne, demokratik ve laik Cumhuriyete ve Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalacağıma; toplumun huzur ve refahı, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerden yararlanması ülküsünden ve Anayasaya sadakattan ayrılmayacağıma; büyük Türk milleti önünde namusum ve şerefim üzerine ant içerim." (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here