Vekil Kaşdemir; “Mumcu lehine çekilmeseydi, Kesimoğlu seçilirdi”

2
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Çanakkale Milletvekili Av. İsmail Kaşdemir…


HABER MERKEZİ
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Çanakkale Milletvekili Av. İsmail Kaşdemir, 3 Temmuz 2013 Cumartesi günü kayınpederi Hilmi Kahraman ve Kayınbrederi Ali Kahraman ile birlikte Kırklareli’nin Babaeski İlçesi Gazi Kemal Mahallesi’ndeki Cafe Selo’ya geldi. Vekil Kaşdemir ve Başkan Kahraman öncelikle kahvehanede sohbet eden mahalle sakinlerinin ellerini sıkıp kandillerini tebrik ettiler. Daha sonra Gazetemiz Köşe Yazarı Özkan Başaran’ın da bulunduğu Fikri Karaca ve CHP’lilerin yanına gelen Vekil Kaşdemir ve Hilmi Kahraman sohbet halindeki tüm grubun ellerini sıkarak kandillerini tebrik ettiler. Masaların birleşmesiyle kalabalıklaşan mahalle sakinleri Vekil Kaşdemir’e “Hoşgeldiniz Vekilim. Kandiliniz kutlu olsun” dileklerinde bulundular.
İlerleyen saatlerde AK Parti Babaeski Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Kasapoğlu’nun babası Ergun Kasaopoğlu ile bir grup daha Vekil Kaşdemir’in bulunduğu ortama gelerek “Hoşgeldiniz” dediler. Vekili olduğu Çanakkale’yi aratmayan Babaeskililer bir sıcak ilgiyle karşılanan Kaşdemir’e çeşitli sorular yöneltiler.
Yaklaşan seçimlerle ilgili konuların daha çok konuşulduğu sohbette gerek CHP’liler gerekse AK Partililer Vekil Kaşdemir’e tam bir misafirperverlik örneği sergilediler. Sohbetten ve sıcak karşılamadan oldukça memnun ayrılan Vekil Kaşdemir, Bayram sonrası yine geleceğini ve yarım kalan sohbete kaldığı yerden devam etmekten onur ve gurur duyacağını söyledi. Sohbet katılımcıları da Vekil Kaşdemir’in alçak gönüllü davranış biçimini ve sorulan sorulara tatminkâr cevaplarını çok beğendiklerini kaydettiler. Ayrıca Vekil Kaşdemir gibi diğer Vekillerin de seçmenleriyle buluşmasının dertlerini sormasının bir çay içip hatırlaşmanın çok önemli olduğunu vurguladılar. Mahalle sakinlerinin bu sitemli istekleri seçmenlerini dolaşmayan diğer vekillere çarpıcı bir mesaj niteliğindeydi.
Gazetemiz köşe Yazarı Özkan Başaran’ın Vekil Kaşdemir’in TBMM Meclis Katip Üyeliği’ne seçilmesini tebrik etmesi üzerine sohbete katılan mahalle sakinleri de Vekil Kaşdemir’i kutlayarak kısa zamanda parti içindeki bu hızlı yükselişinin Bakanlığa kadar erişmesi dileklerini ilettiler.
Damadı olduğu Kırklareli’nin de Vekili olduğunu sık sık vurgulayan Vekil Kaşdemir, Özellikle Vekil Kesimoğlu ile de çok iyi görüştüklerini söyledi. Gazetemiz Köşe Yazarı Özkan Başaran’ın; “TBMM Grup Başkan Vekili Seçimleri’nde Mehmet Kesimoğlu’yu takip ettiniz mi?” şeklindeki sorusunu şöyle cevaplandırdı; “Eğer Güldal Mumcu adına yarıştan çekilmeydi, Mehmet Bey Meclis Grup Başkan Vekili seçilecekti” dedi.
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek ile de aralarının iyi olduğunu söyleyen Vekil Kaşedemir, Kırklareli için yapılacak hizmetlerde her türlü katkıyı yapmaya hazırım. Kırklareli de Çanakkale kadar benim memleketim sayılır” dedi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here