Vekil Dibek’in resepsiyon merakı

18
* Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek; “30 Ağustos Zafer Bayramı neden Ordu Evi yerine Polis Sosyal Tesisleri’nde kutlanıyor” dedi. 
HABER MERKEZİ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek, CHP Kırklareli İl Başkanı Vecdi Gündoğdu, CHP Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Şahabettin Vardar ile birlikte CHP Kırklareli Parti Binasında basın açıklaması yaptı.
29 Ağustos 2012 Çarşamba günü parti binasında yapılan basın açıklamasında konuşan CHP Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın Ordu Evi yerine neden Polis Sosyal Tesisleri’nde kutlandığını merek ettiğini söyledi.
Vekil Dibek, Zafer haftası ile dolu bir haftada bulunulduğunu, Kırklareli Belediye Başkanlığı binası hariç hiçbir yerde Türk Bayrağı göremediğini belirterek şunları söyledi:
“Bu hafta önemli bir zafer haftası. 26 Ağustos Büyük Taarruz başladığı günle beraber 30 Ağustos Zafer Günü’nü de kutluyoruz. Sayın Valimiz Mustafa Yaman tarafından Resepsiyona davet edildik. Yaşadığımız bu Zafer Haftası’nın içinde olmamız nedeni ile biraz Kırklareli’yi gözlemledim. Ulusal Kurtuluş Savaşımızda Büyük Taarruz öncesi Afyon’dan başlayan bir süreç olarak,  önemli meydan savaşı kazandığımız zaferler İzmir’in kurtuluşuna kadar uzanan Türkiye’nin daha sonra bağımsızlığını kazanmasının tescillendiği bir hafta. Önceden 30 Ağustos Resepsiyonları’nı Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından yapılırken şimdi ise İl Valiliği tarafından yapılıyor.
Bu kadar önemli bir haftada Kırklareli Belediye başkanlığı binası hariç hiçbir yerde Türk Bayrağı göremedim. Polis haftası, 30 Ağustos Zafer Bayramı’ndan daha coşkulu ve hazırlıklı bir şekilde kutlanıyor. Polis haftasında afişler, broşürler dağıtılarak vatandaş kutlamalara çağrılıyor. Türkiye Cumhuriyeti çok farklı bir devlettir. Türkiye Cumhuriyeti bağımsızlığını meydan savaşlarıyla kazanmış bir devlettir. Bizim insanımız gibi cepheye yaşlı, çocuk, genç, kadın demeden düşmanla çarpışmaya giden hangi halk vardır? 
“Kırklareli’ye kilometrelerce uzak bir yerde Zafer Haftasını kutlamak niye? “
Savaşı ordumuz, milletimiz yaptı ama Resepsiyonu kutlamayı biz Ordu Evi yerine Polis Sosyal Tesisleri’nde kutluyoruz. Kırklareli İstasyon Caddesi üzerinde bulunan Ordu Evi’nde Resepsiyonu yapsak daha güzel olacağını düşünüyorum. Polis Sosyal Tesisleri’nde Resepsiyonun yapılmasını doğru bulmuyorum. Kırklareli bu güzel Zafer Haftası’nı daha güzel yaşaması gerekirken böyle sessiz yaşanmasını kötü. Ordu Evi’nde yapılacak olan resepsiyon daha anlamlı ve yerinde olacağını düşünüyorum” dedi. (Şahin Gin)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.