Vekil Dibek; “Kışlalı, son nefesine kadar doğruları her ortamda dile getirdi”

8
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Milletvekili -Av. Turgut Dibek..
HABER MERKEZİ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Milletvekili -Av. Turgut Dibek Demokrasi Şehidi Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı’nın öldürülüşünün 15. Yılı dolayısıyla yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“Akademisyen, Gazeteci, Yazar, Özgürlük ve Demokrasinin Yılmaz Savunucusu CHP Milletvekili ve Kültür Bakanı Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı 15 yıl önce failleri belli bir meçhul cinayete kurban gitti. Ölüm tehditlerini önemsemeden doğru bildiklerini savunan Kışlalı, son nefesine kadar doğruları her ortamda dile getirdi. 
Ahmet Taner Kışlalı Gazeteci ve Yazarlığı dışında, Türk Siyasal Tarihi’nin önemli yapıtaşlarından biridir. Partimizin Milletvekilliğini ve Kültür Bakanlığı’nı da yapan Kışlalı, akademik siyasal bilgisini pratikte de sergilemiştir. 
Ahmet Taner Kışlalı, Abdi İpekçi, Uğur Mumcu, Bahriye Üçok, Muammer Aksoy, Turan Dursun, Çetin Emeç, Necip Hablemitoğlu ve birçok aydınımız çeşitli suikastlere kurban gitmiştir ve bunların gerçek failleri bir türlü bulunamamıştır.  
Bu duygu ve düşüncelerle Başta Ahmet Taner Kışlalı hoca olmak üzere, tüm aydın şehitlerimizin anısının önünde saygı ile eğiliyorum.” (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.