Vekil Dibek ile Başkan Hacı’ya Babaeski’nin köylerinde büyük ilgi

29
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek 10 Günlüğüne Bölgede. Bölgedeki ilk ziyaretlerini Babaeski’nin köylerine gerçekleştirmek üzere 21 Aralık 2014 Pazar günü CHP Babaeski İlçe binasına geldi.
HABER MERKEZİ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek 10 Günlüğüne Bölgede. Bölgedeki ilk ziyaretlerini Babaeski’nin köylerine gerçekleştirmek üzere 21 Aralık 2014 Pazar günü CHP Babaeski İlçe binasına geldi.
CHP Babaeski İlçe Başkanı Hasan Ali Eren, Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, İl Genel Meclis Üyeleri Şahin Arslan ve Sibel Çınar ile parti binasında buluşan Vekil Dibek ziyaretlerine Nadırlı Köyü ile başladı.
Nadırlı Köyü’nde kalabalık bir partili ve köy halkı ile sohbet toplantısı gerçekleştiren Vekil Turgut Dibek Köy halkının yönelttiği soruları da cevaplandırdı.
Başkan Hacı’nın Nadırlı Köyü kökenli olduğunu ve İlçe Başkanı Hasan Ali Eren’in de köy damadı olduğunu söyleyerek sözlerine başlayan Vekil Dibek; “Gazeteci-Yazar Özkan Abi’de Nadırlılıymış” dedi. Meclis çalışmaları hakkında bilgiler veren Vekil Dibek; “CHP’ye destek verin bu seçimde bu AKP’den kurtulalım” dedi.
“Nadırlı Köyü doğumluyum” diyerek cebindeki nüfus kağıdını çıkaran Başkan Av. Abdullah Hacı da kısa bir konuşma yaptı. Başkan Hacı yaptığı konuşmasında; “Bütün Şehir Yasası yakında Meclise gelecek. Kırklareli bütün şehir olacak. Nadırlı Köyü de Babaeski’nin Mahallesi olacak. Dolayısıyla köyüme daha da bir özenle hizmet edeceğim” dedi.
Nadırlı Köyünden ayrılan Vekil Dibek ve beraberindekiler sırasıyla Çiğdemli, Katranca, Sinanlı, Düğüncülü ve Pancarköy Köyleri’ni ziyaret ettiler.
Yurttaşların yoğun ilgisi Vekil Dibek ve Başkan Hacı’ya yönelttikleri sorularla bütünleşince köy ziyaretleri uzun bir zamana yayılmış oldu.
Ziyaretlere eşlik eden her Köy Muhtarı’na ayrı ayrı seslenen Başkan Hacı; “Önümüzdeki hafta yapılacak olan Ziraat Odası Delege Seçimleri’nde destek istiyorum” dedi. Kırklareli İl Genel Meclis Üyesi Vedat Dal ise Vekil Dibek ve beraberindeki heyete Sinanlı Köyü’nde katıldı. Her gittikleri köyde yoğun bir kalabalıkla karşılanan Vekil Dibek ve beraberindekiler,  gezi tamamlandıktan sonra Babaeski’ye döndüler. (Özkan Başaran)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here