Vekil Dibek; “Hasan başkanım var, Babaeskinin gözü arkada değil”

7
Babaeski Belediyesi Başkan Vekili Hasan Ali Eren; “Babaeski Belediye Başkanımız av. Abdullah Hacı’nın izne ayrılması nedeniyle …
Babaeski Belediyesi Başkan Vekili Hasan Ali Eren; “Babaeski Belediye Başkanımız av. Abdullah Hacı’nın izne ayrılması nedeniyle bir süreliğine belediye başkanlığına vekâlet edeceğim. Milletvekilimiz sayın Turgut Dibek’in nezaket ziyareti bize onur vermiştir. Kendisi bölgemiz için de, chp için de nitelikleri ve donanımıyla değerli bir siyasi kimliktir.”
Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı’nın izne ayrılması nedeniyle, Babaeski Belediye Meclis Üyesi Hasan Ali Eren, 11 Kasım Salı günü Babaeski Belediye Başkan Vekili oldu. Başkan Vekili Hasan Ali Eren’i ilk görev gününde Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek makamında ziyaret etti.  Yapılan ziyarette Başkan Vekili Hasan Ali Eren, aşure ikramında bulundu. Hoş sohbet şeklinde geçen ziyarette Başkan Vekilliği görevi ve Vekil Dibek’in ziyaretiyle ilgili açıklama yapan Başkan Vekili Hasan Ali Eren, açıklamasında şunlara yer verdi; “Babaeski Belediye Başkanımız Av. Abdullah Hacı’nın izne ayrılması nedeniyle bir süreliğine Belediye Başkanlığına vekâlet edeceğim.
Milletvekilimiz Sayın Turgut Dibek’in nezaket ziyareti bize onur vermiştir. Kendisi bölgemiz için de, CHP için de nitelikleri ve donanımıyla değerli bir siyasi kimliktir.
Yakın bir geçmişte, Meclisin en çalışkan milletvekili seçilmiştir. Ben de şahsen, kendisiyle uzun yıllara dayanan siyasi birliktelik içersindeyiz. Bu ilişkimizde çok uyumlu, samimi ve verimli olarak devam etmektedir.
Başkan Vekili Eren; “Örnek gösterilen çağdaş bir kent olmayı birlikte başaracağız”
Babaeski ilçe merkezinde yapılan alt yapı çalışmaları ile ilgili açıklama yapan Babaeski Belediyesi Başkan Vekili Hasan Ali Eren; “İlçe merkezindeki alt yapı çalışmaları devam etmektedir. Mevsim itibarıyla ulaşımda zorluklar yaşanmaktadır. Fakat bütün olumsuzluklara rağmen, Babaeski halkı kendisi ve gelecek nesiller için yapılanların bilincindedir. Halkımız bu yapılanları, zorlukları kabullenmiştir.
Bu çalışmaları sonuçlandırıp, üst yapıyı da bitirdiğimizde gerçekten yaşanabilir, çevre il ve ilçelerce örnek gösterilen çağdaş bir kent olmayı birlikte başaracağız. Çünkü Babaeski’de siyasetin toplumda karşılığı vardır ve bu gecikmiş alt yapı yatırımları da toplumun ortak talebidir.” dedi.
Vekil Dibek; “Babaeski’nin gözü arkada değil”
Milletvekili Turgut Dibek de Başkan Vekilliği görevinde Hasan Ali Eren’e başarılar dilerken; “Arkadaşlar, yaklaşık 4 günden beri hem ilimizde hem de ilçelerimizde Kurtuluş Bayramlarımızı hep beraber kutladık. Bugün Ankara’ya dönüyorum. Mecliste de gündem çok yoğun durumda. Mecliste bugün bizim komisyon toplantımız vardı. Ona rağmen ben bugün vatandaşımızın coşkusunu birlikte yaşayabilmek için kaldım. 2 gün önce Babaeski’nin Kurtuluş Bayramı’nı kutlamıştık. Belediye Başkan Vekilimiz, kendisinin bugün velaket edeceğini söyleyince ben de bugün Ankara’ya gitmeden önce kendisini ziyaret etmek istedim. Kendisi de çok mutlu olurum dedi. Buradan da Çorlu’ya geçeceğim. Babaeski; Halkıyla, seçmeniyle, genciyle, yaşlısıyla, yönetenleriyle gerçekten farklı bir ilçemiz. Ben bunu her gittiğim yerde söylüyorum. Belediye Başkanımız Abdullah Hacı bugün burada yok. Ama onun yerine tüm yetkileri kullanan Hasan Başkanım var. Babaeski’nin de bence gözü arkada değil. Ben sizlerle birlikte olduğum için de çok mutluyum arkadaşlar. Sizleri de çok seviyoruz.” dedi.
Vekil Dibek; “Yoğun bir önseçim maratonuna gireceğiz”
CHP’deki önseçimle ilgili açıklamalarda bulunan Vekil Dibek; “Çok kısa bir zaman içinde seçim kararı alınacak. Aralık’ın 20-25’inden sonra bütçe meclisten geçmiş olacak ve bu tarihten sonra büyük olasılıkla seçimin tarihi belli olacak. Seçimin günü belli olduktan sonra da öncelikle basın mensuplarımıza çok iş düşecek. Ayrıca bizim CHP olarak diğer partilerden farkımız, yoğun bir önseçim maratonuna gireceğiz. Sizlerle birlikte üyemize ulaşmak ve en güzel listemizi çıkarıp Kırklareli’yi mecliste en iyi şekilde temsil etmek için en iyi liste ile inşallah halkımızın karşısına çıkacağız. Nisan ayının sonu ya da Mayıs ayının ilk haftasında 25. dönem parlemento seçimlerinin olacağını düşünüyorum.” dedi. 
Vekil Dibek; “Seçimler 1 ay öncesine alınabilir”
Erken seçim ihtimaliyle ilgili açıklamalarına devam eden Vekil Dibek; “Arkadaşlar, seçim der ki seçimin son tarihi 7 Haziran’dır. Eğer bundan evvel yapılacaksa mecburen meclisin bir karar alması gerekecektir. 1 ay önce yapılan seçim de erken bir seçim değildir. Bu tamamen hem mevsimle alakalı hem de öğrencilerimizin sınav maratonu olan bir süreç var. O arada öğrencilerimizi rahatsız etmeyelim.  Bir de Güneydoğu’daki ve Çukurova’daki mevsimlik işçiler Mayıs’ın ortalarında illere çalışmaya gidiyorlar. Dolayısıyla yerlerini değiştirdikleri için oy kullanamıyorlar. Onların da yerlerindeyken oy kullanmalarını sağlamak adına böyle 1 aylık öne alma, ayarlama yapılacak. Benim gördüğüm kadarıyla da mecliste yer alan bizim, MHP’nin ve diğer partilerin bu konuda hiçbir itirazı olamaz. Bu yüzden erken seçim değil ama mutlaka bir karar alınacak.” dedi. 
Ziyarete ayrıca Babaeskili Basın Mensupları katılarak, Başkan Vekili Hasan Ali Eren’e görevinde başarılar dilediler. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here