Vekil Dibek; “Hakkımdaki iddialar doğru değildir”

17
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek 15 Aralık 2014 Pazartesi günü CHP Lüleburgaz İlçe Başkanlığı’nda yapılan toplantıda kendisine yöneltilen “Önseçimi üyelerle yaptırmadı” iddialarının doğru olmadığı açıklamasını yaptı.
HABER MERKEZİ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek 15 Aralık 2014 Pazartesi günü CHP Lüleburgaz İlçe Başkanlığı’nda yapılan toplantıda kendisine yöneltilen “Önseçimi üyelerle yaptırmadı” iddialarının doğru olmadığı açıklamasını yaptı.
CHP’li Dibek Ankara’da bütçe çalışmalarında iken Lüleburgaz parti toplantısında söz alan eski Belediye Başkanı Kadir Gökçe’nin; “2011’de önseçim üyelerle Dibek yüzünden yapılmamıştır, bu seçimlerde de Önseçim yaptırmayacaktır” iddialarını kanıtları ile yalanladı. 
Dibek yazılı bir açıklama yaparak; “Bbazı kişiler benim bulunmadığım ortamlarda bıkmadan usanmadan gerçek dışı söylemlerine devam ettiğini görüyorum” dedi. “2011 yılındaki Genel Seçimler’de CHP’nin adaylarımızın belirlendiği ön seçimlerin, delegelerimizle yapılmasını benim talep ettiğim yalanını söylemeye devam etmişler” diyen Dibek, doğru bilgilendirmek için bu açıklamayı yaptığını ifade etti. 
Dibek Önseçim’in delegelerle yapılması kararının 2011 Yerel Seçimleri öncesinde 8 İlçe Başkanı ve İl Başkanı’nın İl Başkanlığı’ndaki toplantısında alınan karar gereği olduğunu açıklayarak;
“Kırklareli İl örgütümüzü temsilen tüm İlçe Başkanlarımız ve İl Başkanımız yazılı bir metin ile adaylarımızın belirleneceği Önseçimlerin parti üyelerimiz ile değil, delegelerimiz ile yapılmasını talep etmiş ve birlikte imzalamış oldukları bu kararı Genel Merkeze göndermiştir. Parti Meclisi de benzer şekilde talebi olan Muğla ilimiz ile birlikte Kırklareli’de Önseçimler’in örgütlerin oy birliği ile gönderdikleri bu yazılı istekler karşısında delegeler ile yapılmasına karar vermiştir” dedi. Önseçimin delegelerle yapılma kararı ile kendisinin hiçbir ilgisi olmadığını tekrar dile getiren Dibek; “2015 Genel Seçimleri’nin yaklaştığı süreçte birilerinin bu konuda ısrarla şahsımı hedef alan gerçek dışı sözlerinin amacı bellidir. Bunu da sizlerin takdirlerine bırakıyorum” dedi.
Milletvekili Dibek, 2015’te de Dibek Önseçim yaptırmayacak” iddialarına da; “2015 Genel Seçimleri’nde partimiz Kırklareli’de adaylarını Önseçim ile ve tüm üyelerimizin oyları ile belirleyecektir. Bu noktada ortaya atılan diğer söylemlere parti üyelerimizin ve dostlarımızın itibar etmemesini rica ediyorum” diyerek iddialara son noktayı koydu. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.