Vekil Dibek; “Cumhurbaşkanı Adayı birleştirici güç olmalıdır”

13
* Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek; “Tayyip Bey Başkan değil Padişah olmayı planlıyor. Cumhurbaşkanı adayı birleştirici güç olmalıdır. O yüzden doğru karar verelim.” dedi.
HABER MERKEZİ
Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek, 31 Temmuz 2014 Perşembe akşamı Karahalil Beldesi ile Demirkapı ve Haznedar Köylerini ziyaret etti. Vekil Dibek, ziyaretinde Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile ilgili vatandaşlarla sohbet etti. Ziyarete CHP Babaeski İlçe Başkanı Fikri Karaca, İl Genel Meclis Babaeski Üyeleri Vedat Dal ve Sibel Çınar, Babaeski Belediye Meclis Üyesi Hasan Ali Eren, Yeşilyurt Gazetesi Köşe Yazarı Özkan Başaran, partililer ve vatandaşlar katıldı.
Sözlerine Toprak Mahsulleri Ofisi’nin buğday almaması ile başlayan Vekil Dibek, bu durumla ilgilendiğini belirtti. Vekil Dibek, konuşmasında; “Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı ile görüştüm. Sizin dertlerinizi aynen anlattım. Çiftçilerimizin mağdur olduğunu söyledim. İlk etapta ofislerin ürünleriniz için depo olarak kullanılmasını sağladım ama inşallah buğday alımı konusunda da sorununuzu çözmeye çalışacağım.” dedi.
Konuşmasına “Bu ülkenin %50’sini saymayan biri nasıl olurda Cumhurbaşkanı olur?” diyerek devam eden Vekil Dibek; “Soma’da bağrı yanık vatandaşımız Tayyip bey’i protesto ettiği için yumruk attı. Adamın çevresindeki herkes ölmüş. Ona sarılacağına yumruk atıyor ve şu anda bu adam Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı olmak istiyor. Ben içinizden biriyim, bir manavın oğluyum, sizin halinizi anlarım. Başbakan herkesi kucaklayacak mı? Tabi ki hayır. Ama Ekmel Bey akil biri, çok temiz biridir. Kimya Profesörü, İslam İşbirliği Teşkilatı’nın Başkanlığını yapmış ve tüm dünya tarafından tanınan bir kişi. Ekmel Bey Cumhurbaşkanı adayı, Başbakan gibi Padişah adayı değil.
* Vekil Dibek; “Tayyip Bey Başkan değil Padişah olmayı planlıyor”
Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek, Cumhurbaşkanı adayının birleştirici güç olması gerektiğini söylerken yaptığı açıklamada, adayları Ekmeleddin İhsanoğlu’nun da birleştirici bir güce sahip olduğunu belirtti.
Cumhurbaşkanlığı seçimine az bir süre kaldığını anımsatan Vekil Dibek, İhsanoğlu’nun doğru aday olduğunu söyledi. Vekil Dibek, CHP’nin dindarlıkla bir problemi olmadığını ifade ederek, şunları kaydetti:
"Unutulmamalıdır ki bu seçim sadece Cumhurbaşkanlığı seçimi değildir. Bu iki aşamalı seçim, aynı zamanda Başkanlık sistemine geçilme kararının oylanacağı bir seçim olacaktır. Başkanlık sistemi ise Erdoğan’ın uzun süredir hayalini kurduğu, anayasanın tüm yetkilerinin kendisine verdiği bir sisteme geçmek demek. Tayyip Bey Başkan değil Padişah olmayı planlıyor. Cumhurbaşkanı adayı birleştirici güç olmalıdır. O yüzden doğru karar verelim” dedi. (Özkan Başaran)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here