Vekil Dibek; “Çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkabilmek, ancak bilgi ile olur”

15
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek, İlköğretim Haftası dolayısıyla yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
HABER MERKEZİ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek, İlköğretim Haftası dolayısıyla yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“Atatürk’ün özlediği çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkabilmek, ancak bilgi ile olur. Bize yaşam boyu gerekli olan bilgi ve becerilerin temeli ilköğretimde atılır. Kendimize, ailemize, çevremize, ulusumuza, insanlığa yararlı olmak okuma-yazma öğrenmekle başlar. İlköğretimin önemine inanan büyük Atatürk, Cumhuriyetin ilanından sonra harf devrimini gerçekleştirdi. Harf devrimi sonucu, yurdumuzda okuma-yazma bilenlerin sayısı giderek çoğaldı. Cumhuriyete ve cumhuriyet kazanımlarına bağlı, tüm yurttaşlarımızın okuma-yazmayı bildiği bir Türkiye’yi hedeflemek temel önceliliğimiz olmalıdır. 2. Cumhurbaşkanımız İsmet İnönü’nün dediği gibi “İlköğretim davası insan olma, ulus olma davasıdır”. İlköğretim Haftası öğretmenlerimizin sorunlarını da bir daha hatırlamamız gereken önemli bir haftadır. Atanamayan 300 binden fazla öğretmenimizin sorunlarının çözülmesi gerekmektedir. 
Bu duygularla; yeni Eğitim ve Öğretim döneminin başlangıcı sebebiyle büyük Atatürk’ün ülkeyi emanet ettiği, geleceğimiz olan öğrencilerimiz ile onları cumhuriyet değerleriyle yetiştiren öğretmenlerimizin ve ailelerimizin yeni eğitim ve öğretim yılını kutlar, başarılar dilerim.” (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here