Vekil Dibek Başkan Kahraman’a Ayçiçek Fiyatları’nı sordu

13
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek, Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hilmi Kahraman’ı Babaeski Yağlı Tohumlar Kooperatifi binasında ziyaret etti.

HABER MERKEZİ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek, Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hilmi Kahraman’ı Babaeski Yağlı Tohumlar Kooperatifi binasında ziyaret etti.
Vekil Dibek’i Başkan Kahraman’ın yanı sıra Babaeski Yağlı Tohumlar Kooperatifi Başkanı Mülayim Güler, Yöneticilerden Cemal Vural, Osman Dal, Behti Gere, Hasan Özgören ve Kooperatif Müdiresi Emine Şenol karşıladı.
Vekil Dibek’le görüş alış verişinde bulunan Kahraman’a Dibek çiftçilerin merakla beklemekte olduğu Ayçiçek fiyatları sordu. Başkan Kahraman öncelikle ziyaretlerinden dolayı Vekil Dibek’e teşekkürlerini iletti.
Başkan Kahraman Trakya Birlik olarak ortaklarının ve çiftçilerin şimdiye kadar mağdur etmediklerini ve bundan sonrada mağdur etmeyeceklerini dile getirirken, çiftçilerin alınterinin değerini en değerli şekilde yansıtmak için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti. Başkan Kahraman Ayçiçek alım fiyatlarıyla ilgili olarak Bakanlıkla çalışmaların devam ettiğini de ekledi.
Ayrıca çiftçilerin hasat etmiş oldukları ürünlerinin şu anda sezon fiyatı tam net olarak belirlenmemiş olsa dahi ayçiçeği alımlarının başlamış olduğunu ayçiçeklerini gönül rahatlığıyla Trakya Birlik’e verebileceklerinin müjdesini de verdi.
Ziyaret devam ederken Vekil Dibek’in; “Çiftçilerin ayçiçeklerini vererek acil ihtiyaçları doğrultusunda ödeme alabilecekler mi?” sorusunu cevaplayan Kahraman; “Çiftçilerimizi hiçbir zaman mağdur etmedik çiftçilerimizin acil ödemeleri için yetki yönetici arkadaşlarımızındır. Yönetici arkadaşlarımız bu konuda da ortaklarımızı ve çiftçilerimizin acil ihtiyaçlarına cevap verirler” dedi. (Özkan Başaran)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here