Vekil Dibek; “28 Eylül Lüleburgaz Çiftçi Miting’inde buluşalım”

11
CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek, Babaeski İlçe Örgütü ile gittiği Alpullu ve B.Mandıra da Halk ile buluştu.
B. Mandıra ve Alpullu da CHP’nin Belediye Başkan Aday Adayları…….
HABER MERKEZİ
CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek, Babaeski İlçe Örgütü ile gittiği Alpullu ve B.Mandıra da Halk ile buluştu.
B. Mandıra ve Alpullu da CHP’nin Belediye Başkan Aday Adayları ve Parti üyeleri ile görüşen Vekil Dibek, 28 Eylül Cumartesi günü Lüleburgaz’daki  Çiftçi Mitingi hakkında bilgi verdi. Vekil Dibek, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun da konuşma yapacağı Çiftçi Mitingine yoğun bir katılım beklendiğini söyledi. 
Daha sonra Babaeski’ye gelen Vekil Dibek Mahalle sakinleriyle çay içip sohbet etti. CHP Babaeski İlçe Başkanı Fikri Karaca, İl Genel Meclis Üyesi Hüseyin Taşkın ve Şahin Arslan’ın sıra ilçe yöneticilerinin bulunduğu sohbet Gazi Kemal Mahallesinde Cafe-Selo’da gerçekleşti.
CHP Babaeski Belediye Başkan Aday adayı Ozan Yetkin Hazar ile Gençlik Kolları Başkanı Reşat Ermiş’in de katıldığı sohbete, Belediye Meclis Üyeleri Hayri Sezgin, İsmet İlteralp ve Sebahattin Nemli de bulundu.
CHP’nin 28 Eylül’de Lüleburgaz’daki Çiftçi Mitingine Gazi Kemal Mahallesi sakinlerini de davet eden Vekil Dibek, köşe yazarımız Özkan Başaran’ın Aday belilerleme yöntemi konusundaki sorularını da cevaplandırdı.
Babaeski’de CHP’nin” Belediye Başkan Adayını üyelerin iradesi ortaya koyacak, Eğilim yoklaması sandıkla olacak” diyen Vekil Dibek, İl Genel Meclisinde de Sandık konulabileceğini fakat Belediye Meclis adaylarının belirlenmesinde de eğilim yoklaması içinde Fermuar yönteminin uygulanabileceğini söyledi. 
Öncelikle Belediye Başkanları adaylıklarının belli olabileceğini söyleyen Vekil Dibek, Aday belirleme zamanı konusunda net bir tarih vermedi.
Köşe yazarı Özkan Başaranın Babaeski’ye sandık ne zaman konulacak? Sorusunu cevaplandıran Vekil Dibek şöyle dedi” Henüz tarih netleşmedi. Bu konuda Genel Merkezimizin çalışmaları devam ediyor”dedi.
Vekil Dibek Cafe- Selo’dan 16 Eylül gece saat 11.00 Sularında ayrılırken,Mahalle sakinlerine CHP’nin 28 Eylül’deki Çiftçi Mitingine davetini tekrarladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here