Vedat Dal; “Babaeski için partiler üstü davranmalıyız”

9
132 Sayılı Yağlı Tohumlar Seçimleri için start veren Trakya Birlik Başkan Vekili Hilmi Kahraman ve ekibi  ilk turuna, Karamesutlu Köyü, Oruçlu köyü, Karacaoğlan Köyü, Kuzu çardağı köyü ve Karahalil Beldesi’nde devam ettiler.
Haber: Özkan Başaran
PankobirlikYönetim Kurulu Üyesi Vedat Dal’ın da köy gezilerine katılarak köylerde Trakya Birlik Başkan Vekili Hilmi Kahraman’a destek istedi.
PankobirlikYönetim Kurulu üyesi Vedat Dal’ın yanı sıra Babaeski, Ziraat Oda Başkanı Mehmet Atalay, Babaeski Şoförler Odası Başkanı Saim Kırcı ve Babaeski Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Mustafa Buyur’un yanı sırakooperatif yöneticileri ve delegeleri, kooperatif ortaklarından oluşan çiftçiler ve birçok gönül dostu uzun bir araç konvoyu ile köylere gidiyorlar.
Pankobirlik Yönetim Kurulu Üyesi Vedat Dal Babaeski köylerinde yaptığı konuşmalarda; “Ben bir Babaeski Milliyetçisiyim ve Babaeski’nin Trakya Birlik Üst Yönetimi’nde yakaladığı avantajı korumak adına Hilmi Kahraman’a sahip çıkmalıyız. Tek liste ile Hilmi Kahraman’ı Trakya Birliğe göndermeliyiz. Başka bir liste düşünen arkadaşlarımızın da Hilmi Kahraman ve ekibine destek verip Babaeski bizler gibi Milliyetçiliği yapmalarını bekliyoruz. Hilmi Kahraman tek liste olarak çıkarsa, Trakya Birlikte Babaeski’yi daha güçlü temsil eder. Bundan kim kazanır. Babaeskililer kazanırız. Bu partiler üstü bir seçim olmalı. Biz tarımla uğraşıyoruz. Bu işe partileri karışmayalım. Diğer arkadaşlara sesleniyorum, gelin siz de desek verin ve hayırlı olsun deyin. Deyin ki; Babaeski Trakya Bilik’te daha güçlü olsun. Hem siz de kazanmış olun. Hem de Babaeski kazanmış olsun” dedi.
Vedat Dal’ın bu konuşmaları büyük destek ve alkış toplarken. Trakya Birlik Başkan Vekili Hilmi Kahraman’da  biz diğer arkadaşları da beraber olmaya davet ediyoruz. Bu kurum hepimizin gelin beraber olalım. Bir olalım ve güçlü olalım. Tek liste olalım. Biz Babaeskililer geleceğikazanalım” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here