Vecdi Gündoğdu bugün İstanbul’da

15
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)  Kırklareli İl Başkanı Vecdi Gündoğdu, Genel Merkezin Tarım Politikaları’nın tartışılacağı toplantıya katılmak üzere bugün İstanbul’a gitti.
HABER MERKEZİ
Başkan Gündoğdu konu ile ilgili gazetemize yaptığı açıklamada şunları kaydetti:
“Son dönemde Ülkemiz tarımında uygulanan politikalar, Türkiye’yi Tarım ve Gıda Sektörü’nde ithalatçı bir yapıya sürüklemiş. Bir taraftan tüketicinin sağlıklı ve dengeli beslenme sorunları artmış, diğer taraftan üretici iflas noktasına sürüklenmiş. Ülkemiz tarımının içinde bulunduğu sorunlara kalıcı çözümler üretilmesine yönelik olarak hazırlanan CHP tarım politikaları da bu toplantıda değerlendirilecek. Toplantıda karara bağlanacak çözümler de, üreticilerimize yardımcı olacak.
Bununla beraber ağırlaşan tarım sorunlarını bölgesel çözümler üretmek ve bunları uygulanabilir hale getirmek için eylem planları geliştirmek üzere yapılacak toplantıya, Genel Başkan Yardımcımız Faik Öztrak, Genel Başkan Yardımcımız Gökhan Günaydın ve Genel Sekreterimiz Bihlun Tamaylıgil katılacak.
Toplantıya; Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Bursa, Balıkesir, Çanakkale, Kocaeli, Aydın, Ankara, Afyon ve Kütahya CHP İl Başkanları katılacak.” (Özkan Başaran)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here