VE İSTİFA ETTİ

226
* Ulaştırma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Türker Yörükçüoğlu “Milletvekili aday adayı olmak üzere” görevinden istifa etti. Yörükçüoğlu, istifa ve aday adaylığı ile ilgili bildirimini sosyal paylaşım sitesi üzerinden yaptı.
Türker Yörükçüoğlu, aday adaylığını resmen açıkladı…
* Ulaştırma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Türker Yörükçüoğlu “Milletvekili aday adayı olmak üzere” görevinden istifa etti. Yörükçüoğlu, istifa ve aday adaylığı ile ilgili bildirimini sosyal paylaşım sitesi üzerinden yaptı.
HABER MERKEZİ
Pınarhisar kökenli olup, uzun yıllar boyunca Başbakanlığı döneminde Recep Tayyip Erdoğan’ a Danışmanlık ve Özel Kalem Müdürlüğü yapan ve son olarak ta, Ulaştırma Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevinde bulunan Türker Yörükçüoğlu, dün sosyal paylaşım sitesi üzerinden istifasını ve aday adaylığını duyurdu. Bu gelişme, siyasete bomba gibi düştü. Siyasi dengeler açısından farklı yorumlar yapılmaya başlandı. 
* O açıklama şöyleydi
Türker Yörükçüoğlu’nun, Sosyal paylaşım sitesi facebok üzerinden yaptığı o açıklama aynen şu şekildeydi:
“YÜRÜTMEKTE OLDUĞUM ULAŞTIRMA DENİZCİLİK VE HABERLEŞME BAKANLIĞI MÜSTEŞAR YARDIMCILIĞI GÖREVİMDEN HAZİRAN 2015 SEÇİMLERİ’NDE MV. ADAYI OLMAK ÜZERE İSTİFA ETMİŞ BULUNMAKTAYIM.
Mart 2003’ten Ağustos 2014 tarihine kadar Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a Müşavir olarak hizmet ettim. 12 yıllık danışmanlık ve özel kalem müdürlüğündeki görevim boyunca büyük bir tecrübe ve birikime sahibi oldum.
* “Büyük usta ile çalıştım”
Bir dünya liderinin, Türkiye’nin gelmiş geçmiş en güçlü Başbakanı’nın yanında 12 yıl boyunca görev yapmak son derece onur verici bir tecrübeydi. Dünyada çok az kula nasip olan böyle bir tecrübe için Cenab-ı Hakka ne kadar şükretsem azdır.
12 yıl boyunca Türkiye Cumhuriyeti’nin tüm kurumlarını, işleyişini ve yapısını bizzat içinden tecrübe etme imkânım oldu. Bu süre içinde şühedanın uğruna canını vermekten tereddüt etmediği cennet ülkemizin her köşesini defalarca ziyaret edip, necip ve fedakâr milletimizi tanıma fırsatını buldum.
* “Hakkımızda hayırlısı olsun”
Gayem, Sayın Cumhurbaşkanımız Büyük Usta Recep Tayyip Erdoğan’ın tedrizatında öğrendiğim siyaset ve idare tecrübesini milletimin hizmetine sunmaktır. Bugüne değin birlikte çalışmış olduğumuz tüm mesai arkadaşlarıma sonsuz teşekkür ederim. Hakkımda hayırlı olur inşallah!”
* Bölgeye ne zaman gelecek
Müsteşar Yardımcılığı görevinden istifa ederek, aday adaylığını açıklayan Türker Yörükçüoğlu zaten sık sık bölgeye gelerek, çalışmalar yapıyordu. Yörükçüoğlu’nun, istifası sonrasında bölgeye ne zaman gelerek, nasıl bir proğram uygulayacağı ise önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here