Vatandaştan Derya Bulut’a sevgi seli

11
Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) rakiplerine  göz dağı..!
* Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) Kırklareli Belediye Başkan Adayı Derya Bulut’la düzenlediği  “Hizmet Aşkıyla Yollara Düşüyoruz”  konvoyuna 150 araç katıldı. Trafik kilitlendi, yer gök Başkan Derya sloganları ile inledi. Çocuklar, kadınlar, gençler ve yaşlılar konvoyu,  bazıları el sallayarak, bazıları Bozkurt işareti yaparak selamladı. Konvoyu izleyenler arasında ağlayanlar vardı.
HABER MERKEZİ
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırklareli İl Başkanlığı 27 Ekim 2013 Pazar günü saat 12.00’de “Hizmet Aşkıyla Yollara Düşüyoruz” sloganıyla 150 araçlık bir konvoy yaptı. Konvoy Kipa önünde başlayıp 1.5 saatlik bir şehir turu ile devam etti. MHP’nin gövde gösterisine dönen Konvoyun geçtiği yerlerde çocuklar, kadınlar, gençler ve yaşlılar konvoyu el sallayarak, Bozkurt işareti yaparak selamladılar. 150 araçlık MHP Konvoyunda trafik kilitlendi, yer gök Başkan Derya sloganlarıyla inledi. Konvoy Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda son buldu. MHP Kırklareli Belediye Başkan Adayı Derya Bulut salona girerken kendisini büyük bir sevgi selinin ortasında buldu. Yüzlerce insan Derya Bulut’a sarılmak için hücum edince izdiham yaşandı.
* “Dininizi sevmek için AKP’ye, Atatürk’ü sevmek için CHP’ye ihtiyaç duymayanlar hoş geldiniz”
Halk Eğitim Merkezinde ki toplantıda ilk konuşmayı MHP Merkez İlçe Başkanı Kürşad Yamaner yaptı. Başkan Yamaner, konvoya ve toplantıya katılanlara teşekkür ettikten sonra; “Amirine hoş görünmek için değil, Allah’a hoş görünmek için yaşayanlar, rızık sahibi olmak için ölümlüye faniye minnet etmeyenler, Allah’tan başkasından korkmayanlar, menfaate biat etmeyenler, hoş geldiniz. Her türlü baskıya, her türlü zorluğa, her türlü imkânsızlıklara rağmen seçme ve seçilme hakkını Milliyetçi Hareket Partisi’ne ayıranlar hoş geldiniz.  1999’da şanlı, şerefli üç hilalli bayrağımız Kırklareli Belediyesine dikenler hoş geldiniz.  Dininizi sevmek için AKP’ye, Atatürk’ü sevmek için CHP’ye ihtiyaç duymayanlar hoş geldiniz, şerefler verdiniz.  Birilerine inat değil, Türk olduğumuz için, Ne Mutlu Türk’üm diyene” dedi.
İzleyenler bu konuşmanın ardından Başkan Yamaner’i ayakta alkışladılar.
* “MHP tüm Türkiye’nin partisidir”
“Hizmet Aşkıyla Yollara Düşüyoruz” Toplantısı’nın ikinci konuşmasını MHP Kırklareli İl Başkanı Şaban Savaşan yaptı. Başkan Savaşan konuşmasında;  “Seçim zamanı yaklaştıkça yine bir tahterevalli politikası güdülmeye başlandı.  Bir tarafta Milli değerlere sahip çıkan bir parti, diğer tarafta manevi değerlere sahip çıktığını iddia eden bir parti. Fakat bunlar hem manevi değerlere, hem de Milli değerlere saldırıyorlar.  Özü sözü bir olmayan, ülkeyi uçuruma sürekleşenlerden kurtulmanın çaresi sadece ve sadece MHP’dir. MHP Ülkenin bölünmez bütünlüğünün teminatıdır.  MHP Milli ve Manevi değerlere sahip çıkan tek partidir. Atatürkçüyüm diyenden daha fazla Atatürkçü, Cumhuriyetçiyim diyenden daha Cumhuriyet’çidir.  Bizim felsefemiz Türk-İslam Sentezi olup, toplumun  tamamını kapsamaktadır. MHP’si birlik ve beraberliğin partisidir. Bölünmenin değil. Etnik kökeni ne olursa olsun, Vatanını, Bayrağını seven herkes Üç Hilalli Bayrak altında toplanmaktadır. Ben buradan herkesi bu bayrak altında toplanmaya yeniden davet ediyorum.  Çünkü MHP Türkiye’nin partisidir.”
* “Hiç kimseyle kavga etmeyeceğiz, kimseyle tartışmayacağız”
MHP Kırklareli İl Başkanı Şaban Savaşan’ın konuşmasından sonra büyük alkış ve tezahüratlarla MHP Kırklareli Belediye Başkan Adayı Derya Bulut kürsüye geldi. Coşkulu kalabalığa teşekkür ederek konuşmasına başlayan Derya Bulut şunları söyledi; “Bu günkü coşkuyu gördükten sonra kim ne derse desin, kim ne düşünürse düşünsün, 30 Mart’ta Kırklareli Belediyesi tekrar MHP’nin olacaktır” deyince, salonda coşku zirveye çıktı ve Derya Bulut dakikalarca çılgınca alkışlandı.
Derya Bulut sözlerine şöyle devam etti; “Biz bu yola çıkarken şu mesajı verdik, dedik ki hiç kimseyle kavga etmeyeceğiz, kimseyle tartışmayacağız ama biz iyi niyetli bu mesajları verirken görüyoruz ki, korkuya kapılanlar, uykusu kaçanlar gittikçe bel altından vurmaya başladılar. Bizim bu gücümüzü ve heyecanımızı gördükçe çok gucuk siyaset yollarına başvurmaya başladılar. Dönem dönem bunlara cevap vermek gerekiyor diye düşünüyorum. Bu günde bunun için en uygun gün diyorum. Tekrar buradan ilan ediyorum, kesinlikle ve kesinlikle biz işimize bakacağız.  Biz her daim ne yapabileceksek onlar üzerinden siyaset yapacağız. Lakin bu süreçte bizden korkanlara sesleniyorum, lütfen ucuz siyasetten uzak durunuz.  Lütfen çok komik stratejilere başvurmayınız.  Son dönemlerde başlayan furya şu; Aday güzel, tamam. Milliyetçi Hareket Partisi bütünleşti,  tamam. Çok inanarak geliyorlar, tamam. Ama onlar kazanamaz, oylarınız boşa gitmesin gelin bize verin. 
Şimdi bu cümleyi kullandıkları anda lütfen şu şekilde cevap verin kendilerine; yahu siz elalemin oyunun boşa gidip gitmeyeceğine karar vereceğinize, daha şimdiden Medyumluk yapacağınıza, 2009 seçimlerinde aldığınız oylar doluya mı gitti? Boşa mı? Diye sorun kendilerine lütfen.  Şu anda görev başında kilere de verdiğiniz vaatlerin kaçını gerçekleştirdiniz?  Kaçını gerçekleştirmediniz? Bunun açıklamasını yapınız lütfen. Ve geçtiğimiz 10 yıl, boşa giden 10 yılın hesabını verin lütfen. Akabinde de devam edin. Deyin ki, yahu bizim adayımız Derya Bulut’tan daha iyi biz ona daha çok güveniyoruz o yüzden sizden oy istiyoruz deyin.  Ve ya devam edin, deyin ki, bizim ekibimiz MHP’nin ekibinden daha iyi hizmet getirecek o yüzden bize oy verin deyin.  Cesaretiniz varsa, yüzünüz varsa. Şimdi merak ediyorum hangi yüzle halkımızın karşısına çıkıp, bize oy verin diyecekler. Merak ediyorum, hangi yeni boş vaatlerle karşınıza gelecekler. Bu arada sizlere çok büyük görev düşüyor, sizlerden ricamız, sizlerden istirhamımız, karşınıza oy istemeye geldiklerinde lütfen şu soruları kendilerine sorunuz, geçtiğimiz 10 yılda ne yaptınız? Şimdi neden oy istiyorsunuz?  Deyin.
* “30 Mart’ta kesinlikle ve kesinlikle Kırklareli Belediyesi’ni geri alacağız”
Buradan Kırklareli’ye sesleniyorum; Seçim dönemi için yeni kataloglar, broşürler hazırlamayın. 2004 ve 2009 seçimlerinizde hazırladığınız katalog ve broşürleri alın, başına 2014 yazın vatandaşın önüne koyun. Vallahi de billahi de vatandaşımız bunu yer, çünkü o zaman ki vaatlerinin hiç birini yerine getirmediler. Vatandaşımızın birçoğunun bunları yeni vaatler sanması normal. Çünkü hiç yapılmadılar ki. Yani bir güzel yedirirler ama Kırklareli halkı bunu yemez. Bu günkü başlangıç 30 Mart’ta seçimi nasıl kazanacağımızın bir göstergesi, İnşallah biz bu birlik ve beraberlikle 30 Mart’ta kesinlikle ve kesinlikle Kırklareli Belediyesi’ni geri alacağız. Hiç şüpheniz olmasın bundan. 
Seçim vaatlerimizi çok kısa bir zamanda, Basının önünde açıklayacağız ama buradan sizlere şöyle bir söz verebilirim,  özellikle söz verip de tutamayanların kulakları çınlasın burada n. Biz hiçbir zaman tutamayacağımız sözleri vermeyeceğiz. Bunun sözünü veriyorum buradan.  Allah nasip ederse 30 Mart’ta seçimi kazandıktan sonra parti rozetimi Başkanlarıma teslim edeceğime ve herkesin Başkanı olacağıma burada söz veriyorum. Ve maalesef birilerinden korkarak andımızı kaldıranlara da selam olsun, onlarında kulakları çınlasın. İçinde bulunduğumuz konjektürde vatana, bayrağa, millete ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’e sahip çıkacağıma söz veriyorum. Çünkü burası Türkiye, bizde Türk’üz, Türk. Bu Memleket bizim, bu vatan bizim, Türkiye’ye neden Türkiye denmiş? Bu isim bu yurda gökten mi inmiş? Demek ki apaçık bedel ödenmiş. Bu memleket bizim bu vatan bizim. Bedeli, bedeli sayısız şehit olmuş can. Bedeli Bayrağı al eden kan. Ne isterse verdik bizden bu vatan. Bu memleket bizim bu vatan bizim. Boşnak’ta benim, Laz’da ben, Çerkez’de, Kürt’te ben, bunlar aza, bunlar el kol, Türk beden, ağzı olan konuşmasın bilmeden. Bu memleket bizim bu vatan bizim. Mülayim bulup da Türk’te ki huyu, kuyu kazmasınlar kuyu, kabarmasın Türk’ün ayranı, suyu, bu memleket bizim, bu vatan bizim.  Kimse şaşmasın, bağrımda barınan yılanlaşmasın, Türkiye’de Türk’ün sabrı taşmasın. Bu memleket bizim bu vatan bizim. Bırakın Apoyu, en küçük böcek bu toprakta yaşıyorsa bilecek. Türkiye Türk’lerin yurdudur diyecek”  dizeleriyle salonu sözlerini bitirdi. 
Konuşmanın ardından galeyana gelen izleyenler, MHP Kırklareli Belediye Başkan Adayı Derya Bulut lehinde çılgınca tezahüratlarda bulundular. (Faruk Ceylan)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here