“Vatandaşlar geniş ve ferah bir alanda hizmet alacak”

16
Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü Ek Hizmet Binası düzenlenen tören ile açıldı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü’nde geçen yıldan bu yana personel sayısında meydana gelen artış ve hizmet binasının yetersiz kalması dolayısıyla 4 Şube Müdürlüğü açılan Ek Hizmet Binası’na taşındı.
Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü Ek Hizmet Binası 22 Şubat 2013 Cuma günü saat 11.00’da düzenlenen tören ile açıldı. Açılışa; Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, Kırklareli İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aktaş, Kırklareli İl Özel İdare Genel Sekreteri Ziya Eser, Kırklareli İl Emniyet Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Emniyet Amirleri ile kamu kurum ve kuruluş müdürleri ile çok sayıda personel katıldı.
Açılış kurdelesini Vali Mustafa Yaman, Emniyet Müdürü Hüseyin Aktaş, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ziya Eser, Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz ve Eski Kırklareli İl Emniyet Müdürü Mehmet Behzat Canbazoğlu ile Şube Müdürleri kesti.
Vali Yaman ve beraberindekiler, yapılan açılışın ardından ek hizmet binasındaki şubeler gezerek bilgiler aldı.
İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aktaş, vatandaşların yoğunlukla işinin olduğu şubeleri ek hizmet binasına taşıdıklarını ifade ederek, vatandaşların geniş ve ferah bir ortamda hizmet almalarını sağladıklarını belirtti.
Emniyet Müdürlüğü Ana Hizmet Binası’ndaki vatandaş yoğunun 3’te 2’sinin ek hizmet binasına yönlendirildiğini vurgulayan Aktaş;
“Emniyet müdürlüğümüz hizmet binasında vatandaşların hizmet almış olduğu alanlarla ilgili bir takım sıkıntılar vardı. Vatandaşların daha rahat etmesini sağlamak, geniş mekanlarda kolay hizmet alabilmek için 720 metre karelik bir alana Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü, Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü, Pasaport Şube Müdürlüğü ile Silah ve Patlayıcı Maddeler Şube Müdürlüğü ve bu Şube Müdürlükleri’nden Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcımız Kemal Serbes’i buraya taşıdık.
Şuanda il Emniyet Müdürlüğümüz ana binasındaki vatandaş yoğunluğunun 3/2’si Ek Hizmet Binamıza kaymış bulunuyor. Emniyet ana hizmet binamızın orası gibi burada park sorunu da yok. Ek Hizmet Binamızın açılmasıyla vatandaşlarımız artık 4. yada 5. katlara çıkmayacak. Vatandaşlar Ek Hizmet Binamızda geniş ve ferah ortamlarda hizmet alırken, işlemlerini çok kısa bir süre içerisinde tamamlamış olacak. Vatandaşların memnuniyeti bizleri de memnun ediyor” dedi. (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here