Vatandaş kulak asmadı, bizde içme suyu bağlayacağız

9
Kırklareli Merkez ilçe Akalar Mahallesi’nde bulunan Söğütçük Çeşmesi’nin kaldırıldığını belirten Kırklareli Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Başkur; “Söğütçük çeşmesinin içme suyu olmadığı için vatandaşları uyardık, tabela astık fakat vatandaşlar aldırış etmedi. Bu sebepten dolayı içme suyu hattı çekeceğiz” dedi.

HABER MERKEZİ

Başkur, merkez ilçe Akalar Mahallesi’nde bulunan Söğütçük Çeşmesi’nin kaldırıldığını belirterek; “ilimiz Akalar Mahallesi’nde bulunan Söğütçük Çeşmesi artık işlevini yitirdiğinden dolayı Belediyemizin ilgili birim müdürlüğünce üstü örtülmüş olup, kaynağından gelen su dere yatağına verilecek çeşmenin bulunduğu yer yıkıldı.
Aynı alana şehir içme suyu şebekesinden hat çekerek vatandaşlarımızın içme suyu olarak kullanabileceği çeşme yapılacak. Etrafında peyzaj düzenlemesi ile bölge vatandaşlarımızın oturacağı mini park haline getireceğiz. Bu çalışmamız vatandaşlarımızı bir araya gelmelerini sağlayarak mahalle bilincini geliştirecek. Söğütçük çeşmesinin iptal edilmesinin sebebi de vatandaşlarımızı akan suyun içme suyu olmadığını, şifahen ve tabelalar ile söyledik. Fakat vatandaş bu uyarılarımıza kulak asmayarak içme suyu olmadığı halde içme suyu olarak kullandılar. Bizde herhangi bir sağlık sorunu teşkil etmemesi için bu çeşmeyi kapatmak zorunda kaldık” dedi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here