“Vatandaş ile devlet arasında köprü oluyorsunuz”

4
Kırklareli Belediye Başkanlığı tarafından “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla 10 Ocak 2013 Perşembe günü saat 20.00’da Cafe 288 Restaurant’ta akşam yemeği düzenlendi.
HABER MERKEZİ
Düzenlenen yemeğe; Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan, Özel Kalem Müdürü Onur Üzeyir Koçtürk, Zabıta Müdürü Mehmet Tarlacı, gazetemizi temsilen Hacer Gökkaya, Yazı İşleri Müdürümüz Savaş Eskici’nin yanı sıra Kırklareli merkez ve ilçelerinde faaliyet gösteren çeşitli basın kuruluşlarında çalışmakta olan gazeteciler katıldı.
Gecede bir konuşma yapan Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan; “Öncelikle 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüz kutlu olsun. Bu anlamlı günün ardından burada sizler ile birlikte olmaktan fazlasıyla mutluyum. Oldukça zor şartlar altında olsanız dahi görevinizi yerine getiriyor, tarafsızlığınızdan ödün vermiyorsunuz. Ayrıca halkımız ile devlet kurumları arasında en sağlam bağlardan birisiniz. Güncel haberleri en iyi şekilde yansıtarak kamuoyu oluşturuyor, bağımsızlığınız ile tüm gerçekleri gözler önüne seriyorsunuz. Tüm zorluklara rağmen basın mensuplarının görevlerini en iyi şekilde yaptıkları kanaatindeyim. Bu vesileyle tüm basın çalışanlarının kutluyorum, çünkü zor bir göreviniz var. En zor hava koşullarında, en sert koşullarda toplumu bilgilendirmek adına haber yapmak zorunda kalıyorsunuz. Çalışma şartlarınızın çok daha iyi şartlara kavuşması dileği ile “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nüzü cani gönülden kutluyor, sevgilerimi sunuyorum” dedi. 
Gece boyu neşenin hâkim olduğu organizasyonda, Başkan Çağlayan misafirlerini en iyi şekilde ağırladı. Masalara oturarak, Kırklareli’nin güncel meseleleri ile ilgili basın mensupları ile görüş alış-verişinde bulunarak bilgiler verdi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here