Vasiyet Gerçekleşiyor

13

YÜZEYSEL

Ahmet Akansu

Atatürk’ün kendi olur imzasıyla ilk dikilen heykeli Sarayburnu’ndaki heykeldir. Her heykelin bir kompozisyonu olduğu gibi bu helkelin kompozisyonu “Tuna’dan Basra’ya”dır.
Bu kompozisyon vasiyetiydi.
Atatürk; bizlere ve daha sonraki nesillere, “Türk Milleti’nin bir ayağı Tuna’ya bir ayağı Basra’ya basamazsa bu coğrafyada gün yüzü göremezsin” mesajını vermiştir.
Lawrens yönetimindeki İngiliz ajanları tonlarca altın ve silah dağıtarak Türk ve Arap halklarının arasına fitne sokmuşlardı. Bu fitnenin tuzağına düşen Arap halkları Osmanlı’nın Basra’daki ayağını kestiler.
Yüzyıldır da bu hatalarının bedelini ödüyorlar.
Bu fitne Türk Milleti’nin de çok pahalıya mal oldu. Artık fitnenin kalkması şarttır. Türk’ün ayağını Basra’ya basma zamanı geldi. Bunu gerçekleştirecek olan silah gücü değil, sevgi gücüdür. Halkların birbirini sevmesi ve birbirlerine güvenmesi bu fitneyi sona erdirecektir.
“Mavi Marmara” operasyonu bu hedefe ulaşmak için yapılmış ve başarıyla icra edilmiştir.
Bu Hatay’ın Türkiye’ye katılmasından sonraki en başarılı operasyondur.
Burada şehit olanlar; beş yıl hatta elli yıl sonraki Büyük Türk Devleti için şehit oldular. Türk Milleti’nin gerçek hislerini Arap halklarına anlatmak için İslam âlemine ve Türk Milleti’ne olan görevlerini yerine getirebilmek için Şehit oldular.
Onlar biliyordular ki; esas olan yönetimler değil halklardır. Zaman, yönetimlerin kuyruğuna tenekeyi bağlar. Ancak halklar kıyamete kadar var olacaktır. Türk Milleti artık bilgili ve bilinçli olmak zorundadır. Türklüğü veya İslamiyet’i aşağılamayı üzerlerine vazife edinmiş kişiler, İsrail’in Siyonist ajanslarının parasız uşaklığını yapan aptallardır.
Türk Milleti’nin onur ve geleceği için Şehit olanlarla fitne saçanların farkını herkesin anlamasına yardımcı olmak görevimizdir.
Türk-İslam Âlemi’nin gazası mübarek olsun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here