Valilikten Kırklareli Halkına ve Gençlere müjdeli projeler

3
Kırklareli’nin şehir merkezinde bulunan ve uzun yıllardır atıl bir vaziyette olan Şeker Depoları’na Kırklareli Valiliği el attı.
Kırklareli Merkez Karakaş Mahallesi’nde 6650 metrekare arsa üzerinde bulunan ……
HABER MERKEZİ 
Kırklareli’nin şehir merkezinde bulunan ve uzun yıllardır atıl bir vaziyette olan Şeker Depoları’na Kırklareli Valiliği el attı.
Kırklareli Merkez Karakaş Mahallesi’nde 6650 metrekare arsa üzerinde bulunan Şeker Depoları, Kırklareli Valiliği’nce hazırlanan proje ile Cazibe Merkezi’ne dönüştürülecek.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın izni ile Kırklareli Valiliği’nce Özelleştirme İdaresi’nden alınan Şeker Depoları’nın Cazibe Merkezi’ne dönüştürülme çalışmaları start aldı.
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapımına devam edilen Gençlik Merkezi ve Kapalı Yüzme Havuzu Projeleri’nden sonra Kırklareli Valiliği’de; ilimizdeki Üniversite, OSB’ler ve diğer istihdam alanlarının fazlalaşması sebebiyle artan genç nüfusun ihtiyaçlarını göz önünde alarak, Şeker Depoları’nı Cazibe Alanı haline getirerek Kırklareli halkının ve gençlerin hizmetine sunacaktır. 
Kırklareli Valiliği İl Özel İdaresi tarafından, halkımızın ve özellikle gençlerimizin yararlanmaları için düzenlenen alanda, Anfi Tiyatrodan süs havuzlarına, Restaurantlardan Kafeteryalara, Bowling Salonları’ndan Gezi Alanlarına kadar bir çok mekanlar oluşturulacak.
Kırklareli halkının ve gençlerin ihtiyaç duyduğu ve bir çok sosyal aktiviteleri içinde barındıran Cazibe Merkezi’nin bir bölümünün 29 Ekim 2013 tarihinde, bir bölümünün 2013 yılının sonuna kadar, diğer mekanların ise 2014 yılının sonuna kadar Kırklareli halkının hizmetine sunulması planlanmaktadır.
Ayrıca; Kırklareli Valiliği İl Özel İdaresi tarafından gençlerin ve spor kulüplerinin faydalanabilmeleri için, uluslararası müsabaka kriterlerine uygun nizami ölçülerde sentetik saha, tribünler ve soyunma odalarının yapımına başlanacaktır.(Derya Atkoşan)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here