Vali Yerlikaya, kardeş gazetemiz Yeni Emek Gazetesi’ne plaket verdi

10
Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya, bölgede isim yapmış ve okuyucuları tarafından takdirle karşılanan Cankurt Medya Grubu bünyesinde Tekirdağ’ın Malkara ilçesinde yayın hayatını sürdüren kardeş gazetemiz Yeni Emek Gazetesi İmtiyaz Sahibi Elmas Cankurt’a 10 Ocak “Çalışan Gazeteciler Günü” münasebetiyle “Basın sektöründe 20 yılı aşkın süredir yapmış olduğunuz hizmetlerden dolayı tebrik eder, başarılı çalışmalarınızın devamını dilerim” yazılı özel bir plaket sundu.
HABER MEREKZİ
10 Ocak 2013 Perşembe günü saat 10.30’da Çorlu Silverside Otelde Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya tarafından düzenlenen kahvaltılı basın toplantısına Vali Ali Yerlikaya, Çorlu Kaymakamı Hulusi Doğan, Tekirdağ merkez ve ilçelerinde faaliyetlerini sürdüren gazete imtiyaz sahipleri ile çok sayıda basın mensubu katıldı.  
Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya tarafından Basın sektöründe 20 yılı aşkın süredir görev yapan gazetecilere “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” anısına özel bir plaket verdi. Yerlikaya Plaket törenine geçmeden yaptığı konuşmasında şunları söyledi;
“10 Ocak tarihi, basın çalışanlarına ekonomik ve sosyal haklar sağlayan 212 Sayılı Kanunun yürürlüğe girdiği 1961 tarihinden beri, ülkemizde “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kutlanmaktadır.
Ülkemizin geleceği, insanımızın birlik ve beraberliği ile huzurumuzun korunması doğrultusunda ilkeli doğru ve tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışarak, halkın haber alma hakkını sağlayan; yine toplumun genel talep ve görüşlerini kamuoyuna yansıtma görevini üstlenen, demokrasinin vazgeçilmez bir unsuru olarak gördüğümüz basın kurumlarımız ve bu kurumların birer mensubu olan siz değerli gazetecilerimiz; gecesini gündüzüne katarak, kar-kış yağmur- çamur demeden canla başla çalışarak, haber ve değerlendirmeler ile toplumu doğru bilgilendirme görevini yerine getirmektesiniz. Dünyada, ülkemizde ve bölgemizde yaşanan olaylardan ve gelişmelerden anında haberdar olmamızı sağlayan; ilimizin sosyal, kültürel, ekonomik gelişmesine ve kalkınmasına önemli katkılar sağlayan yerel basınımızın, her daim özveri içerisinde yerine getirdikleri görevlerini, bundan sonra da aynı duyarlılıkla devam ettireceklerine inanıyorum. Bu duygularla, kamuoyuna haber ve bilgi akışını sağlamak amacı ile, gece gündüz demeden, görevini sorumlu gazetecilik anlayışı içerisinde zor şartlar altında başarıyla yerine getirmeye çalışan, şehrimiz Tekirdağ’da ve ilçelerimizdeki tüm basın mensuplarımızın bilhassa da gazetecilerimizin 10 Ocak “Çalışan Gazeteciler Günü” nü kutlar, çalışmalarında kolaylıklar dilerken, aileleri ile birlikte ve sağlık içinde huzurlu bir yaşam dilerim" dedi. Plaket töreninin ardından gazeteciler ile birlikte günün anısına topluca hatıra fotoğrafı çekildi. (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here