Vali Yardımcısı Öztürk; “Kırklareli’de 387 Proje uygulanıyor”

10
* 2014 yılının 3. Dönem Kırklareli İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Kırklareli Atatürk Toprak Su ve Tarımsal Meteoroloji Araştırma İstasyonu Toplantı Salonu’nda yapıldı. Toplantıda 34 kamu kurum ve kuruluşu 2014 Yılı Faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.
HABER MERKEZİ
2014 yılının 3. Dönem Kırklareli Koordinasyon Kurulu Toplantısı 03 Temmuz 2014 Perşembe günü saat 14.00’te Kırklareli Atatürk Toprak Su ve Tarımsal Meteoroloji Araştırma İstasyonu Toplantı Salonu’nda yapıldı. Toplantıya Kırklareli Vali Yardımcısı Günay Öztürk başta olmak üzere Kaymakamlar, Belediye Başkanları ile 34 kamu kurum ve kuruluş müdürü ile temsilcileri katıldı. 
Toplantıda 2014 yılı içerisinde uygulanmakta olan projelerin değerlendirmesini yapan Vali Yardımcısı Öztürk; “2014 yılı içerisinde 34 kamu kurum ve kuruluşunca 387 proje uygulanmaktadır. Bu projelerin toplam tutarı 2 milyar 314 milyon 269 bin 962 TL.’dir. 2014 yılı programı ise 519 milyon 324 bin 587 TL’dir. Bu ödeneğin 71 milyon 249 bin 886 TL’si gönderilmiş olup, 47 milyon 479 bin 143 TL harcama yapılmıştır. Yılı ödeneğine göre %9, gönderilen ödenek miktarına göre %67 parasal gerçekleşme sağlanmıştır. 21 proje tamamlandı. 161 proje devam ediyor. 36 proje ihale aşamasında olup, 169 projeye de başlanmamıştır.”
Vali Yardımcısı Günay Öztürk’ün konuşmasının ardından;  Karayolları 1.Bölge Müdürlüğü, DSİ 11. Bölge Müdürlüğü, İller  Bankası İstanbul Bölge Müdürlüğü, İstanbul Ulaştırma, Den. ve Hab. Bölge Müdürlüğü, İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü, Kırklareli Orman İşletme Müdürlüğü, Demirköy Orman İşletme Müdürlüğü, Vize Orman İşletme Müdürlüğü, Lüleburgaz Fidanlık Müdürlüğü, Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü, TCDD 1. Bölge Müdürlüğü, MTA Marmara Bölge Müdürlüğü, Kırklareli Üniversitesi Rektörlüğü, YURT-KUR Yurt Müdürlüğü, Edirne Vakıflar Bölge Müdürlüğü, Kırklareli Kadastro Müdürlüğü, TPAO Trakya Bölge Müdürlüğü, TEİAŞ 20. İlt  Tes. ve İşletme Grup Müdürlüğü, Alpullu Şeker Fabrikası Müdürlüğü, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü, İl Özel İdaresi, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü,  Atatürk TSTMA İstasyonu Müdürlüğü, TMO Şube Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Valilik, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Defterdarlık ve Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü yetkilileri çalışmaları hakkında bilgiler verdiler. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here