Vali Yaman’dan İl Müdürlerine basına bilgi izni

14
Vali Yaman; “Kurum Müdürleri açıklama yaparak bilgi verebilir. Yeter ki
valiliği, hükümeti, ilgili bakanlığı olmadık bir taahhüt altına
sokmasın” dedi.

HABER MERKEZİ

Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, 11 Nisan 2011 Pazartesi günü Trakya’da Yeşilyurt Gazetesi olarak gerçekleştirdiğimiz ziyaret esnasında Gazetemiz Yazı İşler Müdürü Merve Cankurt’un kurum müdürlerinden valilik izni olmadan basın olarak bilgi almakta zorlanıldığını belirtmesinin ardından Vali Yaman kurum müdürlerinin valiliği, hükümeti, ilgili bakanlığı olmadık bir taahhüt altına sokmadan açıklama yapabileceğini ve herhangi bir konu ile ilgili bilgi verebileceğini söyledi.
Vali Yaman, Kırklareli’deki Kamu Kurum ve Kuruluş Müdürleriyle, yerel ve ulusal medyaya açıklama yapmak ve doğru bilgi vermeleri konusunda görüştüklerini söyleyerek;
“İl Müdürleri Kurumunu herhangi bir taahhüt altına sokmayacaksa, hükümeti herhangi bir sıkıntıya sokmayacaksa ayrıca bizden izin almasına gerek yok. Siz sorun, size konuyla ilgili bilgileri versinler. Bunun talimatını verdim. Hiçbir Kurum Müdürü ‘Vali Bey’in izni yok’ demesin benim iznim var. Açıklama yapacak veya bilgi verecek olan Kurum Müdürleri yeter ki valiliği, hükümeti, ilgili bakanlığı olmadık bir taahhüt altına sokmasın” dedi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here