Vali Yaman, sürücüleri alkolden uzak durmaları konusunda uyardı

14
Kırklareli Valisi Mustafa Yaman; “Yeni ölümlerin ve acıların yaşanmaması için herkes trafik kurallarına uymalı, araç kullanırken alkolden uzak durmalı ve emniyet kemerini takmalıdır” dedi.
HABER MERKEZİ
Yaman, Karayolu Trafik Güvenliği Haftası dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamasında, bütün vatandaşları trafik kuralların titiz uygulayıcısı olmaya davet ettiğini belirtti.
Yeni ölümlerin ve acıların yaşanmaması için herkesin trafik kurallarına uyması gerektiğini söyleyen Yaman; “Trafik emniyeti ülkemizin en önemli konularından biridir. Her yıl meydana gelen trafik kazalarında binlerce insanımız ölmekte ve sakat kalmaktadır. Bunun yanı sıra oluşan maddi zararlar da milli servetimizde ciddi kayıplara sebep olmaktadır. 
Trafik kazalarının önlenmesi ve Karayolu seyahatlerinin emniyet içinde yapılabilmesi için, Karayolu altyapısının güvenli seyahate uygun hale getirilmesi çalışmaları yanında genç nesillerin,  sürücülerin ve yayaların eğitilmeleri ve bilinçlendirilmeleri gerekmektedir. Yeni ölümlerin ve acıların yaşanmaması için herkes trafik kurallarına uymalı, araç kullanırken alkolden uzak durmalı ve emniyet kemerini takmalıdır.
Karayolu Trafik Güvenliği Haftası’nda yapılacak etkinliklerin, Ülkemizdeki trafik bilincinin gelişmesine katkıda bulunacağına inanıyorum. Bütün vatandaşlarımı trafik kuralların titiz uygulayıcısı olmaya davet ediyor, kazasız günler temennisiyle, Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftasını kutluyorum” dedi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here