Vali Yaman; “Polis, toplumsal hayatın ayrılmaz bir parçasıdır”

15
Kırklareli Valisi Mustafa Yaman Türk polis Teşkilatı’nın 169. Kuruluş Yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
HABER MERKEZİ
Kırklareli Valisi Mustafa Yaman Türk polis Teşkilatı’nın 169. Kuruluş Yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“Polis, sorumlulukları itibarıyla toplumsal hayatın ayrılmaz bir parçasıdır. Her zaman üstün bir gayret ve büyük fedakarlık içinde gördüğümüz Türk polisi, terörle mücadele, vatandaşların can ve mal emniyetinin teminat altına alınması, suçun önlenmesi, olayların aydınlatılması ve faillerin yakalanması amacıyla yürüttüğü tüm çalışmalarında halkımızın güvenini kazanmış ve desteğini almıştır.
Tarihi oldukça eskilere dayanmakta olan Türk Polis Teşkilatımız halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, suç işlenmesini önlemek, gerek ferdi gerekse organize suçları takip etmek ve suçluları yakalayarak adalete teslim etmek gibi çok önemli görevleri layıkıyla yerine getirmektedir.
Teknolojik gelişmeler ışığında hizmet kalitesini sürekli yenileyerek geliştiren Türk Polis Teşkilatı, değişen şartlara hemen uyum sağlamaktadır. Toplumsal barışımızın, huzur ve güvenliğimizin koruyucusu olan Türk polisi,  halkımızın güven ve desteğinden aldığı güçle, gerektiğinde canını da ortaya koymaktan hiçbir zaman çekinmemiştir. Polis Teşkilatımızın, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da aynı güven ve destekle, aynı fedakârlıkla hizmetlerini devam ettireceğine inanıyorum.
Bu düşüncelerle, Türk Polis Teşkilâtı’nın kuruluş yıldönümünde, şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle yad ediyor, büyük bir özveriyle ve hizmet aşkıyla çalışan bütün polislerimize şükranlarımı sunuyor, başarı dileklerimle, selam ve sevgilerimi iletiyorum.” (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here