Vali Yaman, Pehlivanköy’de açılışlar yaptı

12
Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, 22 Haziran 2012 Cuma günü Pehlivanköy İlçesi’ni ziyaret ederek bir dizi açılışlarda bulundu.
HABER MERKEZİ
Vali Yaman ilk olarak, 2011-2012 Eğitim Öğretim Yılı Pehlivanköy Halk Eğitimi Merkezi’nin “Yılsonu Sergi”nin açılış törenine katıldı.
Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, eşi Gülseren Yaman ile birlikte el sanatlarından ev aksesuarlarına, ahşap boyamadan giyim nakış işlerine, cam mozaikten çini ve ebru işlerine kadar bir çok ürünün sergilendiği Yılsonu Serginin açılış kurdelesini keserek sergileri gezdi. 
Vali Yardımcısı H. Volkan Köksal, Pehlivanköy Kaymakamı İdris Koç, Pehlivanköy Belediye Başkanı Hüseyin Açıkel,  İl Emniyet Müdürü M. Behzat Canbazoğlu, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün, İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz ve vatandaşların katıldığı törende Vali Mustafa Yaman, daha sonra dönem Başkanlığı’nı yaptığı Trakya Kalkınma Ajansı’nca desteklenerek Pehlivanköy İlçesinde restorasyonları yapılan Halk Eğitim Merkezi, Kapalı Spor Salonu ve Kuru Çeşme Parkı’nın açılışlarını yaptı.
Yeni görünümüyle modern bir yapıya kavuşan Pehlivanköy Halk Eğitim Merkezi’nin açılış töreninde konuşma yapan Pehlivanköy Kaymakamı İdris Koç, Trakya Kalkınma  Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Halil Çandar, proje ve onarımlar hakkında bilgiler vererek, göreve başladığı günden bu yana hiçbir desteği esirgemeden yanlarında olan Kırklareli Valisi Mustafa Yaman’a teşekkür ettiler.
Vali Yaman’da Pehlivanköy Halk Eğitimi Merkezi’nin ve Kapalı Spor Salonu’nun Pehlivanköy halkına hayırlı olması temennisinde bulundu. Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, daha sonra Pehlivanköy Belediye Başkanlığı tarafından yapılan, Pehlivanköy Kuru Çeşme Parkı’nın açılışını gerçekleştirdi. Pehlivanköy Belediye Başkanı Hüseyin Açıkel, törende yaptığı konuşmada başta Vali Mustafa Yaman olmak üzere parkın yeni görünümüne kavuşmasında emeği geçenlere teşekkür ederek, Vali Mustafa Yaman’a katkılarından dolayı teşekkür plaketi verdi. Vali Yaman’da parkın Pehlivanköy halkına hayırlı olmasını dileyerek, parkın yapımında destek olan hayırsever Hasan Açıkel’e teşekkür plaket verdi. Günün anısına parkın girişine bir fidanı toprakla buluşturan Vali Yaman, daha sonra parkın açışını yaparak Pehlivanköy Kuru Çeşme Parkı’nı vatandaşların hizmetine sundu. Vali Mustafa Yaman daha sonra, Pehlivanköy İlçesi’nde yapımı devam eden  "Kabul, Tarama ve Barınma Merkezi" inşaatını yerinde inceledi. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.