Vali Yaman; “Kadın girişimciler daha atak”

11
Kırklareli merkez Karakaşbey sokak’ta Kırklareli’nin 25. Bayan Girişimcisi olarak Seval Demir Bebek Giyimi üzerine “Mor Yeşil” Mağazası’nı hizmete soktu.

HABER MERKEZİ
Kırklareli merkez Karakaşbey sokak’ta Kırklareli’nin 25. Bayan Girişimcisi olarak Seval Demir Bebek Giyimi üzerine “Mor Yeşil” Mağazası’nı hizmete soktu.
24 Ağustos 2013 Cumartesi günü saat 14.00’te yapılan açılışta; Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, KOSGEB Kırklareli Hizmet Müdürü Tarık Altuntaş, Kırklareli Belediye Başkan Vekili Şenol Can’da yer aldı. Açılış kurdelesini Kırklareli Valisi Mustafa Yaman Eşi Gülseren Yaman, KOSGEB Kırklareli Hizmet Müdürü Tarık Altuntaş ve girişimci Seval Demir hep birlikte kesti.
Açılışın ardından mağazayı dolaşan Vali Mustafa Yaman girişimcilere ilişkin şunları söyledi:
“Kırklareli’nde 13 girişimci kursunu açtık 360 kursiyerimiz belge aldı bunların çoğunluğu Bayan olması sevindirici. Gördüğünüz gibi bugün burada da bir bayan girişimcimizin yerini açıyoruz. Burada Hükümetin 30 bin liralık hibesi peşinden de 70 bin liralık kredisi var. Düşününün iş açmak isteyen kişiler direkt olarak 100 bin liralık bir sermaye ile başlıyorlar. Durum böyle olunca Kırklareli’den de ciddi katılım var. Ben herkesi KOSGEB’in açtığı kurslara çağırıyorum. Bu şekilde olduğu zaman ilimizde istihdam doğacak ve işsizlik oranı da düşecek” dedi.
Açılış esnasında KOSGEB Kırklareli Hizmet Müdürü Tarık Altuntaş şunları dile getirdi:
“Daha çok insanımızın katılımını bekliyoruz. Bu konuda bayanların daha girişimci olduğu gözlerden kaçmıyor. Kısacası cesaretliler kendilerini tebrik ediyorum. Devletin sağladığı bu fırsatlardan herkesin faydalanması gerekir.” (Serkan Koçtürk)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here