Vali Yaman; “Hızla artan taşıt sayısıyla birlikte, trafik sorunu da artmıştır”

53
1-7 Mayıs tarihleri arasında kutlanacak olan “Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası” dolayısıyla açıklama yapan Kırklareli Valisi Mustafa Yaman şunları kaydetti:
HABER MERKEZİ
1-7 Mayıs tarihleri arasında kutlanacak olan “Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası” dolayısıyla açıklama yapan Kırklareli Valisi Mustafa Yaman şunları kaydetti:
“Hızla gelişen ve büyüyen dünyada olduğu gibi ülkemizde de en önemli sorunlardan birisi Trafik emniyetidir. Hızla artan taşıt sayısıyla birlikte, trafik sorunu da artmıştır. Ülkemizde her yıl binlerce insan, tüm tedbirlere, bilgilendirmelere ve eğitimlere rağmen maalesef trafik kazalarıyla hayatını kaybetmektedir.
Trafikteki bu olumsuzlukla mücadele etmenin tek yolu, trafik kurallarına uymak, en basiti ile uymayanları uyarmaktır. Trafik kazalarının sadece kontrol ve denetimlerle önlenmesi imkânsızdır. Herkes bu kurallara inanmalı ve trafik kurallarına uyma alışkanlığını kendi güvenliği için istemelidir. Unutulmamalıdır ki en iyi şoför, yalnız sürücü belgesi ve gerekli evrakları olan değil, trafik kurallarına harfiyen uyandır.
İlimizde trafik kazalarını en aza indirilmesi yönünde görevlilerimiz yoğun gayret göstermektedir. Okullarımızda minik yavrularımızdan başlayarak eğitimler verilmekte, bu konudaki eksikliklerimiz anlatılmaktadır. Meydana gelen kazalarda ölen ve yararlananların sayısının en az seviyeye çekilmesi hedeflenmektedir. 
Medeni toplumun göstergesi olan trafikte saygının tüm sürücülerde hakim olmasını diliyor, tüm halkımızın ve görevlilerimizin “Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası”nı kutluyor, selamlarımı sunuyorum. “ (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here