Vali Yaman; “Gazilerimiz, vatanseverliğin yaşayan abideleridir”

6
Kırklareli Valisi Mustafa Yaman 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
HABER MERKEZİ
Kırklareli Valisi Mustafa Yaman 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“Şanlı Türk tarihinin yazılmasında en büyük katkıları olan, bu vatan uğruna gözünü kırpmadan şehit ya da gazi olmayı göze alan kahramanların anısını yaşatmak için Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Mustafa Kemal Atatürk’e "Mareşallik" rütbesi ile "Gazilik" unvanının verildiği tarihin yıldönümü olan bu gün 19 Eylül 1921 tarihinden bu yana yurdumuzda her yıl "Gaziler Günü" olarak kutlanmaktadır.
Ülkemizin ve milletimizin, bağımsız bir şekilde tarih sahnesinde yer alması, aziz şehitlerimizin ve gazilerimizin eseridir. Vatanımızın bağımsızlığını ve bölünmez bütünlüğünü korumak için canları pahasına cepheye koşan, bu uğurda şehit olmayı göze alan gazilerimiz, vatanseverliğin yaşayan abideleridir.
Vatanımızın birliğini korumak, dirliğini sağlamak ve esenliğini devam ettirmek amacıyla; canlarından vazgeçmeye niyetlenmiş kahraman gazilerimizin ve ortaya koyduğu fedakârlıklarının, her fırsatta hatırlanması ve hatırlatılması hepimizin milli ve insani bir görevidir.
Bu anlamlı gün dolayısıyla başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehitlerimizi, ebediyete intikal eden gazilerimizi bir defa daha rahmet ve şükranla anıyor, özgürlüğümüzün, bağımsızlığımızın, bölünmez bütünlüğümüzün simgesi olan gazi ve malullerimizi de minnet, sevgi ve saygıyla selamlıyorum.” (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.