Vali Yaman, bugünden itibaren misafirlerini yenilen makam odasında ağırlayacak

20
Kırklareli Valiliği’ndeki makam odasında yaklaşık 1 aydan bu yana yürütülen restorasyon ve tadilat çalışmaları tamamlandı. 
 
HABER MERKEZİ
Kırklareli Valisi Mustafa Yaman bugünden itibaren yenilen makam odasında misafirlerini ağırlayacak.
Yetkililer tarafından yapılan açıklamada, Zağra Mimarlık ve Restorasyon Firması tarafından yapımı üstlenilen makam odasının restorasyonu ve tadilatının, devlet bütçesinden 1 kuruş harcanmadan tamamen sponsorların katkıları ile yapıldığı ifade edildi. 
Zağra Mimarlık ve Restorasyon Firması Proje ve Uygulamadan Sorumlu Restorasyon Uzmanı Yüksek Mimar Çiğdem Zağra, makam odasında klasik ve modern çizgilerin bir arada kullanılarak çok güzel bir mekan haline getirildiğini belirterek;
“Tavanda, yerde, mobilyada geleneksel Osmanlı motifleri uyguladık. Tasarımımız modern oldu. Modern üzerine klasik tasarımlar yaptık. Postmodern bir yaklaşımda bulunduk. Hoş ve sade bir tasarım oldu. Bu motifleri bordürlere de işledik. Klasik ve modern çizgileri olan bir tasarım uyguladık. Çizimleri dahil 1 ay içerisinde tamamladık. Havalar uygun gitseydi bu çalışmayı daha kısa sürede bitirebilecektik. Valimiz çalışmalarımızı yerinde inceleyerek eksik gördüğü yerler konusunda bizleri uyararak anında müdahale edip, bu güzel tasarımın ortaya çıkmasına büyük katkısı oldu. Bugünden itibaren Sayın Valimiz yenilen makam odasında misafirlerini ağırlayabilecek” dedi.
Kırklareli Valisi Mustafa Yaman Vergi Haftası dolayısıyla kendisini ziyarete gelen Kırklareli Defterdarı Mustafa Şahin ve beraberindekiler ile birlikte basın mensuplarına yenilen makam odasında incelemelerde bulundu. Misafirlerine ve basın mensuplarına makam odasında yapılanlarla ilgili kısa bilgiler verdi.
Kırklareli Valiliği’nin makam odasında yapılan restorasyon ve tadilat çalışmaları Türkiye Cumhuriyeti’nin gücünü ve üstünlüğünü gerek yurtiçinden ve gerekse yurtdışından gelen misafirlere göstermesi bakımından çok güzel olmuş. Yıllardan beridir el değmeyen Kırklareli Valiliği Makam Odası’nı hak ettiği hale getirenlere teşekkür ederiz. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.