Vali Yaman; “Bayramlar, değerlerimizin kuşaktan kuşağa aktarılmasını sağlayan sevgi günleridir”

28
Kırklareli Valisi Mustafa Yaman Mübarek Ramazan Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
HABER MERKEZİ
Kırklareli Valisi Mustafa Yaman Mübarek Ramazan Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“Toplumsal yaşamımızda önemli bir yeri bulunan Bayramlar, dini inançlarımızı, milli örf ve âdetlerimizle süsleyip, geçmişten devraldığımız mirası zenginleştirerek geleceğe taşıdığımız, hoşgörünün ve yardımlaşma duygularının en güzel örneklerinin sergilendiği özenle örülmüş değerlerimizin yaşatılması ve kuşaktan kuşağa aktarılmasını sağlayan sevgi günleridir.
Yaşamımızı zenginleştiren ve renklendiren bayramları, insanların birbirine yakınlaşması, kaynaşması, üzüntülerin yerini sevincin alması, kardeşlik ve dostluk bağlarının canlanması, birliğimizin daha da güçlenmesi için önemli birer fırsat olarak değerlendirmeliyiz.
Birlik ve beraberlik içerisinde kutladığımız, yardımlaşmanın ve dayanışmanın sembolü olan Ramazan Bayramının da, millet olarak gönüllerimizin huzur, sevgi ve kardeşlik duygularıyla dolmasına, bayram sevinciyle coşmasına vesile olmasını dilerim. 
Mutlu ve huzurlu bir şekilde Ramazan Bayramı’na ulaşmış olmanın mutluluğu ile sevgi ve dayanışma içerisinde tüm hemşerilerimin Mübarek Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyor; Sevgi ve Selamlarımı sunuyorum.” (Savaş Eskici)
      

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here