Vali Öner, karne heyecanını öğrencilerle birlikte yaşadı

6
Kırklareli Valisi Ali Haydar Öner, Kırklareli Fahri Kasapoğlu İlköğretim
Okulu ve Kırklareli Anadolu Lisesi öğrencilerine karne dağıttı.

HABER MERKEZİ
2010-2011 Eğitim-Öğretim yılı ilk yarısının bitmesiyle 15 günlük tatil heyecanı içerisinde olan Fahri Kasapoğlu İlköğretim Okulu öğrencileri karnelerini Kırklareli Valisi Ali Haydar Öner’den aldı.
Öğrencilere karne dağıtımı öncesinde Fahri Kasapoğlu İlköğretim Okulu Müdürü Hasan Genç, 2010-2011 eğitim öğretim yılının birinci döneminin sonu gelindiğini belirterek bir karne döneminin daha geldiğini ifade etti.
Karne döneminin sevincin, üzüntünün ve telaşın yaşandığı zamanlar olduğunu vurgulayan Genç, karnelerde beklenmedik notların olabileceğini, bu durumda velilerin öğrencilere yardımcı olması gerektiğini söyledi.
Genç; “Çocuklarınızın karne notları ne olursa olsun onlara kızmak yerine onlara daha fazla nasıl yardımcı olabilirim diye düşünüp, başarıyı kovalamak için nelere ihtiyaç olduğunu tespit etmeye çalışmalısınız. Onları küçültmeden, incitmeden diğer bir öğrenci ile karşılaştırma yapmadan, ikinci kanaat dönemine hazırlamalısınız” dedi.
Okul Müdürü Genç’in konuşmasının ardından Fahri Kasapoğlu İlköğretim Okulu Halk Oyunları ekibi yöresel kıyafetleri ile dikkat çekerek, gösterilerini sundular.
Yapılan gösterilerin ardından Kırklareli Valisi Öner, Halk Oyunları ekibini tebrik etti.
Vali Öner, anasınıfından başlamak üzere 1. sınıf öğrencilerine karnelerini dağıttı. Öğrencilerle tek tek ilgilenen Vali Öner, öğrencileri tebrik ederek başarılarının devamını diledi.
Sömestr tatilinde havaların soğuk olmasından dolayı üşüyüp hasta olmamaları konusunda dikkatli olunması şeklinde uyarıda bulunan Vali Öner;
“Öğrencilerimiz yarıyıl karnelerini alıyorlar. Öğrencilerimiz de, velilerimiz de, öğrencilerimiz de heyecanlı. Bir dönem çalışmalarından sonra başarı derecelerini karneleriyle  ölçme imkanı bulacak çocuklarımız. Bu arada kısa bir tatil yapacaklar. Tatil günlerini iyi değerlendirerek arkadaşlarına, okullarına öğretmenlerine yeniden kavuşacaklar. Karnelerde bazı olumsuzluklar, beklenmeyen notlar olabilir. O çok önemli değil. Önemli olan çocuklarımızın ruh ve beden sağlığıdır. Velilerimizin o konuda anlayışlı olmalarını bekliyoruz. İnanıyoruz ki ikinci dönem çocuklarımız iyi bir dinlenmeden sonra başarılı bir ikinci sömestr yaşayacaklar. Velilerin, öğretmenlerin emeklerini boşa çıkartmayacaklar. Kendilerine mutlu ve güvenli bir gelecek kuracaklar. Hepsine başarılar diliyoruz. Velilerimizin ilgisine teşekkür ediyoruz. Öğretmenlerimize fedakarlıklarından dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.
Konuşmasının ardından Fahri Kasapoğlu İlköğretim Okulu’ndan ayrılarak Kırklareli Anadolu Lisesi’ne giden Vali Öner, burada da 11. ve 12. sınıf öğrencilerine karnelerini dağıttı.
Vali Öner’in beraberinde Kırklareli İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mehmet Yiğit, Vali Yardımcısı Volkan Köksal, İl Emniyet Müdürü Mehmet Behzat Canbazoğlu, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yasin Özdil bulundu. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here