Vali Mustafa Yaman Tesisleri törenle hizmete açıldı

122
*Dereköy yolu 1. Km yapılan Vali Mustafa Yaman Tesisleri 19 Eylül 2014 Cuma günü saat 10.30’da düzenlenen törenle hizmete açıldı. 
Kırklareli Merkez Dereköy Yolu 1. Km’de  yapılan ve Kırklareli Valisi Mustafa Yaman’ın İsminin verildiği “Vali Mustafa Yaman Tesisleri” düzenlenen törenle Kırklareli Halkının hizmetine girdi.  Kırklareli Valisi Mustafa Yaman’ın  göreve başlamasıyla birlikte Kırklareli’ne kazandırdığı modern tesis’in açılış törenine, Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, Kırklareli Vali Yardımcısı Günay Öztürk,  Kırklareli İl Emniyet  Müdürü Mehmet Emin Akay, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Taner Özgüven, Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz, Kamu Kurum ve Kuruluşların Temsilcileri, Spor Lisesi Öğretmen ve Öğrencileri ve vatandaşlar katıldı. 
*Özgüven;  son 3 yılda spor tesislerine 11 milyon TL harcama yapıldı 
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasını ardından Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Taner Özgüven, açılışta yaptığı konuşmada son 3 yılda Kırklareli İl Genelinde Spor tesislerine 11 Milyon TL harcama yapıldığını söyledi. Kırklareli Valisi Mustafa Yaman’ın Spor’a olan ilgisinden dolayı yatırımların önünün açıldığını söyleyen Özgüven şunları kaydetti;  “Hükümetimiz ve devletimiz tarafından son 3 yılda Lüleburgaz ilçemizde 1 sentetik saha ve 1 Gençlik Merkezi, Pınarhisar İlçemizde 1 sentetik saha ve 1 Gençlik Merkezi, Babaeski İlçemizde 1 sentetik saha ve 1 Gençlik Merkezi, Kırklareli Merkezde 1 sentetik saha ve 1 Gençlik Merkezi, Yüzme Havuzu, sporcu evi olmak üzere toplam 11 milyon tutarında yatırımlar son 3 yılda ilimize yapıldı. Bakanlığımızın desteğinin yanı sıra sayın Valimiz Mustafa Yaman’ın spora olan pozitif bakışı ve ilgisi yatırımlarımızın önünün açılmasında çok büyük rol oynamıştır. Valimizin destekleri ile, İl Özel İdaresi bütçesinden 1 milyon 200 bin TL ödenek sağlanarak şuanda açılışını gerçekleştirdiğimiz Mustafa Yaman Spor Tesisinin ve yanında İl Özel İdaresi Bütçesinden 1 Milyon 100 bin TL ödenek sağlanarak 2 kapalı 2 açık tenis kortu ve bir halı saha ile bin seyirci kapasiteli mevcut türbinlerin yanına olmak üzere yatırım yapılacaktır. Tenis kortların, halı saha ve türbinlerin ihaleleri 13 ekimde yapılacak.” 
*Yaman; “Hükümetimiz Kırklareli’ne büyük destek verdi “
Son yayımlanan Valiler Kararnamesi üzerine Balıkesir Valiliğine atanan Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, adını taşıyan tesislerin açılışında bir konuşma yaptı.  konuşmasına hizmet süresinin sonuna geldiğini söyleyerek başlayan Yaman şunları kaydetti;  “Burada hizmet  süremin son günlerinde böyle bir açılış etkinliği yaptığınız için teşekkür ediyorum. 3.5 yıl aşkın süredir sizlerle beraber görev yapıyorum, sizlerle birlikte Kırklareli Halkına hizmet ediyoruz. Birçok sektörde bir çok yatırımlar yapıldı. Hükümetimizin Kırklareli’ne vermiş olduğu destek eski parayla 4 katrilyon  üzerinde. Bu yatımların 3 katrilyonu olanı sayın Başbakanımız tarafından geçtiğimiz aylarda ilimizde açıldı ve buda benimle sizlerle çalıştığımız döneme denk geldi. Bizim dönemimiz Kırklareli’de yatırımlar açısından önemli bir dönem. Sayın Başbakanımız ve Hükümetimiz olmak üzere Milletvekilimizin de büyük desteği var. Sadece maddi yatırımlar yapılmadı, konağımızı açmadığımız hiç kimse kalmadı. 3 bin kişi  konağımıza öğrenci, öğretmen, veli her sektörden insan bizimle beraber  eşimle beraber çocuğumla beraber kahvaltıda beraber oldu, yemekte beraber oldu.  *Kırklareli’de ciddi bir Sosyal dayanışma sağlamış olduk. 
3.5 senedir buradayım 3 iftarı beraber yaptık. her akşam sizlerle beraber olduk iftarda. Hiç devlet katkısı olmadan siz hayırsever vatandaşlarımızın katkılarıyla insanlarımızı o sofrayı açtık. Hiç başka yerde iftar açmadık çok önemli bazı günler hariç büyük bir çoğunluğunu sizlerle beraber olduk. Kırklareli İş Adamlarımızın, hayırseverlerimizin katkısıyla Karadağ’a kadar Balkanlarda her ülkeye kadar o ülkelerin sıkıntılarına koştuk. Bunlar  bir gönül işiydi sadece para işi değildi. Basındaki arkadaşlarımız üzüldüler niye bize haber vermiyorsunuz diye. Uğramadık yer kalmadı 178 köyümüzün hemen hemen hepsini benim veya eşimin başkanlığında hiç gazetelere duyurmadan gitmediğimiz fakir vatandaşımız kalmadı. Engelli ev, evde bakım hastası ev, yaşlı kalmadı bunların hepsine ulaştık. Biz buraya insanımıza dokunmaya, insanımızın gözünün içine bakmaya gelmiştik onlarla beraber olmaya gelmiştik.
*Sadece 1 ay bu şehirden ayrı kaldım 
3,5 yılda sadece 1 ay bu şehirden ayrı kaldım. Sizin bütün sıkıntılarınızda yanınızdaydım, sel oldu Büyük Karıştıranda  herkesten önce oradaydım. Kuraklık oldu oradaydık, diğer sıkıntılar oldu oradaydık o acıdan da bu şehrin duygularını, bu şehrin düşüncelerini, bu şehrin sıkıntılarını belki kısa sürede olsa en fazla bilen idarecilerden bir tanesi oldum.
*İstasyon Caddesinde en fazla söz hakkı benim 
Hem makamı açtık, hemde her akşam eğer bir işimiz yoksa bir programımız yoksa dışarıda değilsek halkın içersinde olmaya çalıştık. İstasyon Caddesinde belki en fazla görünen bendim. Niye gündüz bir şey söyleyemeyen  akşam söylesin diye. O cadde en fazla söz hakkı benim çünkü o caddenin gün geçtikçe çirkinleşmesine gönlüm razı değil. Çünkü o cadde her gün artarak doluyor. O cadde her gün farklı güne neşeyle doluyor.  O cadde Cin Seddi yapılacak cadde değil. Dünyanın her yerinde gezi yolları var. Duvar örün o zaman, duvar örelim gelen giden kimse görmesin birbirini. İnsanlar hiç kimseye selam vermesin . o caddenin özelliği o değil mi? O cadde insanlar birbirine gözüne bakacak veya kahvelerde oturacak, sohbet edecek, arkadaşlık edecek.  o caddenin taşları ile benim konağımın taşları aynı o caddenin taşlarıyla hükmet konağın taşları aynı Özel İdare destek verecek başkaları söz sahibi olacak öyle bir şey olur mu. 
*Çok spor yapan bir şehir burası 
Açtığımız bu tesiste haftanın bir günü futbol oynadım. Geçen akşam yağmur altında oynadık top çok güzel bir saha. Bu bir ihtiyaçtı. Şehir Atatürk Stadı ve yanındaki sahaya mahkum kalmıştı. Çok spor yapan bir şehir burası o yüzden gençlerimizin ihtiyaçlarını dikkate aldık, Amatör Takımlarımızın ve diğer takımlarımız yaralanabilecek. Bu saha  UEFA kriterlerine uygun bir saha, gecen akşam  yağmurda oynadım tek bir damla su toplamadı. Böyle kalmasın istedik burayı bir kompleks   haline getirelim istedik bu sahayı yaptık. bunun yanına 2 tane tenis kortu, belki halı saha yanına da bir kafeterya yapmak istiyoruz. “ 
Yapılan Konuşmaların ardından Vali Mustafa Yaman Tesisleri’nin kurdelesi kesilerek hizmete açıldı. Daha sonra Mustafa Yaman başta olmak üzere diğer davetliler tesisi gezdi. Açılış törenin verilen ikramdan sonra sona erdi. (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here