Vali Faik Üstün İlköğretim Okul’undan Karnaval tadında 23 Nisan kutlaması

11
* 92. Yılını kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Kırklareli Vali Faik Üstün İlköğretim Okulu tarafından kutlama programı yapıldı.
HABER MERKEZİ 
92. Yılını kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Kırklareli Vali Faik Üstün İlköğretim Okulu tarafından bir dizi etkinliklerle kutlandı. 27 Nisan 2012 Cuma günü saat 09.30’da Okul bahçesinde yapılan etkinlik Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başladı.
Ardından Vali Faik Üstün İlköğretim Okulu Müdürü Şaban Uçar yaptığı konuşmasında 23 Nisan 2012 Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) 92. Kuruluş Yıldönümü olduğunu belirterek şunları söyledi;
“23 Nisan 2012 Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) 92. Kuruluş yıldönümü. 23 Nisan bu millet ve vatan için önemli bir dönüm noktasıdır. Tarih boyunca özgürlüğüne düşkünlüğü ile tanınmış olan Türk Milleti 1. Dünya Savaşından sonra ülke topraklarının düşmanlar tarafından işgal edilmesi üzerine bir kez daha özgürlüğü geri alma mücadelesine girişmiştir. 23 Nisan 1920 ilk Büyük Millet Meclisimizin toplandığı gündür. 23 Nisan, ulusun yönetme yetkisini kullanmaya başladığı gündür. O tarihten sonra ülkenin yönetimi ile ilgili kararlar bu meclis tarafından alınmış ve Ulusal Kurtuluş Savaşımız bu meclis tarafından başarıyla yönetilmiştir. Mustafa Kemal Paşa’ önderliğinde ulusumuz dünyaya Ulusal Kurtuluş Savaşı dersi vermiştir. Ezilen uluslara kurtuluş yolunu açmıştır. Bağımsızlık savaşının öncüsü olan kurtuluş savaşımız yeryüzünün öteki uluslarına örnek olmu; İşte, böyle büyük bir zafer ulusumuzun ulu önderi Mustafa Kemal tarafından; milletimizin ve aziz vatanımızın geleceği olan çocuklara armağan edilmiştir. Bu ülke bizlerin değildir, bizler bu vatanın ancak bekçileri ve emanetçileriyiz. Biz bu ülkeyi atalarımızdan miras olarak değil çocuklarımızdan emanet olarak aldık. Bu ülkenin gerçek sahipleri ancak yarınımız olacak çocuklardır. Mustafa Kemal ve arkadaşları tam da bu bilinçle bizden emanet aldıkları bu yüce vatana sahip çıkmışlar ve korumuşlardır” dedi. 
4/A sınıfı öğrencilerinden Şenol Can İlan ve Serenay Bakır “ Atatürk Çocuk Olmuş” adlı şiiri okudular. 7/A sınıfı öğrencilerinden Anıl Gençoğlu “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” konulu kompozisyonunu okudu. 4/A ve 4/B Sınıfları’nın müzik eşliğinde dans gösterisinin ardından birinci sınıf öğrencileri Damat Halayı ve Number One dans gösterisi ile etkinliği izlemeye gelenleri büyüledi. Etkinlik çuval yarışması ve ip çekme yarışması ile son buldu. (ş)
1

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here