Vali değişti emniyet aracının yeri değişmedi.

49
Buzlar hala erimedi mi?
 
Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın Valilik binası ve Vali konağını karşıdan gören İstasyon caddesi  üzerinde Atatürk posteri asılacak olan 7 pano yapılması, polis ekiplerince ‘güvenlik’ gerekçesiyle 12 Ağustos’da Valilik konutu karşısında Atatürk  panosu  konulacak alana  Polis aracı park edilmiş, güvenlik sebebiyle buraya Atatürk posteri konulması engellenmişti.
Kırklareli Belediye Başkanlığı ile Kırklareli Valiliği arasında  yaşanan bu pano krizinin ardından Kırklareli Belediye Başkanı M.Siyam Kesimoğlu olayı protesto etmek için Valilik önünde protesto eylemi başlatmış, Yalova Milletvekili Muharrem İnce ve çok sayıda CHP Milletvekili ile vatandaş da bu eyleme katılmıştı. Ancak yapılan eylemlere rağmen, Atatürk panosunun konacağı yere, panonun konulmasını engellemek için konan Polis aracı bulunduğu yerden kaldırılmamıştı
Vali Mustafa Yaman’ın Balıkesir Valiliğine atanmasının ardından Yalova Valisi Esengül Civelek Kırklareli Valiliğine atanınca karşılıklı ziyaretler başladı. Başkan M.Siyam Kesimoğlu Vali Esengül Civelek’e hoş geldin ziyaretinde bulundu. Vali Civelek’de Başkan Kesimoğlu’na  iadei ziyaret de bulundu. Basına samimi pozlar verildi. Bu durum Valilikle Belediye Başkanlığı arasında ki buzları eriteceği fikrini oluşturdu ama Valilik önünde ki polis aracı hala yerinden kaldırılmadı. Vatandaş merak ediyor ve soruyor; “ Buzlar hala erimedi mi ?”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here