Vali Büyük’e veda yemeği verildi

10
Sakarya Valiliği’ne atanan Edirne Valisi Mustafa Büyük, “Edirne’yi sizleri çok sevdim. Bundan sonrada seveceğim. Günlüm sizlerle olacak” dedi.

Vali Büyük onuruna, İl Özel İdaresi, Belediye Başkanlığı, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası ve Edirne Sanayicileri ve İşadamları Derneği tarafından bir restoranda veda yemeği verildi.
Vali Büyük, yemekte yaptığı konuşmada, ayrılığın insana bir hüzün ve burukluk getirdiğini, Edirne’de 2 yıl gerçekten çok mutlu yaşadığını söyledi.
Edirne’yi unutmayacağını ifade eden Büyük, “Artık (Edirneliyim, Edirne’nin hemşehrisiyim) diyorum. Çünkü Edirne’de görev yapmak, valilik yapmak çok farklı bir ayrıcalık. Hangi koltuğa oturduğumu biliyorum. O koltuğun sorumluluğunun ne kadar ağır olduğunu hep bildim. Bu duygularla çalıştım. Toplumun her kesimine, sadece bana ulaşanlara değil, ulaşamayanları da düşünmeye gayret ettim. Gücüm nispetinde iyilik yapmaya çalıştım. En azından onu yapamadıysam iyilik düşündüm, dua ettim. Edirne’nin geçmişteki gibi şanlı, itibarlı olduğu dönemler gibi yine gelecekte de öyle olsun arzusunda yaşadım” dedi.
Vali Büyük, konuşmasını şöyle tamamladı: “Edirne’yi sizleri çok sevdim. Bundan sonrada seveceğim. Günlüm sizlerle olacak. Yapamadıklarım veya hatalarım, kusurlarım olmuşsa onların affını dilerim. Sizlerden helallik dilerim. Haklarınızı helal ediniz. Sizlere çok teşekkür ediyorum. Bana güzel duygular yaşattınız. Herkesle beraber olmak benim düşünemediğim bir noktaydı. Sizlerle hep gurur duyacağım, gönlüm sizlerle beraber olacak. Burada ne yapılıyorsa övüneceğim, burada ızdırap olursa onun acısını bende yaşayacağım. Allah’a ısmarladık.”
Edirne Vali Yardımcısı Ali Deniz Sürmen de Vali Büyük’ün aramızdan ayrılması nedeniyle çok özgün olduklarını, kendisiyle çalışmaktan onurlu ve gururlu olduklarını belirterek, kendisine bundan sonraki görev yerinde başarılar diledi.
Edirne Belediye Başkanı Hemdi Sedefçi de, “Son iki yıldan bu yana değerli valimizle beraber çalışma mutluluğuna eriştik. Kendisi insanlarla sıcak dostluklar kuran bir valiydi. Valimiz en zor zamanlarımızda yanımızda oldu. Bu gecede hem hüzün, hem mutluluk var. Sizi geç bulduk ama erken kaybettik. Sizi seviyoruz. Kalbimizde yeriniz olacak. Size bundan sonra başarılar diliyoruz, yolunuz açık olsun” diye konuştu.
Daha sonra Sedefçi, Vali Büyük’e Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerini sembolize eden güreş tutan minyatür bir pehlivan heykeli ile Kırkpınar’da başpehlivanlara takılan sembolik altın kemer armağan etti.
Daha sonra Vali Büyük, geceye katılanların masalarında tek tek oturarak, vedalaştı.
Gece müzik eşliğinde yenilen yemekle sona erdi.aa

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here