Vali Aydoğdu, Vize köylülerinin dertlerini dinledi

6
Kırklareli Valisi Cengiz Aydoğdu, vatandaşların istek, arzu ve şikayetlerini dinlemek, sorunları yerinde görüp, çözüm yolu bulabilmek için belde ve köy ziyaretlerine aralıksız devam ediyor.

HABER MERKEZİ

Kırklareli Merkez ve İlçelerine bağlı, belde ve köyleri tek tek gezerek vatandaşlarla buluşan Vali Aydoğdu, 173 köy ve 18 beldeyi ziyaret edecek. Şimdiye kadar tüm ilçeleri ziyaret ederek, ilçelerin ihtiyaç ve sorunlarını yerinde dinleyen Vali Aydoğdu, Merkez İlçe dahil olmak üzere ilçelere bağlı belde ve köylerinin bir kısmına ziyaretlerini tamamladı.
Vali Aydoğdu bu kapsamda belde ve köy ziyaretlerine Vize İlçesine bağlı diğer köyleri ziyaret etti. 25 Mart 2010 tarihinde Vize İlçesine bağlı Çakıllı Beldesi ile Evrenli, Okçular, Akpınar ve Küçükyayla Köyleri’ni ziyaret eden Vali Aydoğdu, 16 Haziran 2010 Çarşamba günü Akıncılar, Çüvenli, Topçuköy, Hasbuğa Müsellim ve Düzova Köyleri’ni ziyaret etti.
Vize Kaymakamı Savaş Ünlü ile birlikte İl ve İlçe Müdürleri’nin de hazırda bulunduğu köy ve belde gezilerinde belde ve köy sakinlerinin ihtiyaç ve sorunları yerinde görülüp anında giderilmeye çalışıldı. Vali Aydoğdu, köylerde gördüğü çocukları da unutmadı. Köylerde yaşayan çocuklarla bol bol sohbet ederek, kitap hediye etti.
Vize ilçemize bağlı belde ve köylerine yaptığı ziyaretlerde, tarımdan sağlığa, eğitimden yol yapımlarına, hayvancılıktan sulama alanlarına kadar belde ve köy sakinlerinin isteklerini dinledi. Köy sakinlerinin tarla yollarını düzeltme isteklerine çözüm yolu olarak, köy sakinlerinin sadece araçların mazotunu karşılamaları halinde, gerekli olan araç teminin hemen yapılacağını belirtti.
İl ve İlçe müdürlerinin de hazırda bulunduğu ziyaretlerde, Vali Aydoğdu, köy sakinlerinin isteklerini can kulağıyla bire bir dinleyerek, gerekli olan ve yapılabilecek istekler üzerinde talimatlarda bulunarak, istekleri gidermeye çalıştı. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.