Vali Aydoğdu, Lüleburgaz Belediyesi’ni ziyaret etti

13
Kırklareli Valisi Cengiz Aydoğdu, 07 Aralık 2009 Pazartesi günü Lüleburgaz Belediyesini ziyaret edip çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Lüleburgaz

Vali Aydoğdu’ya ziyareti sırasında Kırklareli İl Emniyet Müdürü Mehmet Behzat Canbazoğlu, İl Jandarma Alay Komutanı Kd. Albay Mehmet Yiğit, Lüleburgaz Kaymakamı Lütfullah Gürsoy ve İlçe Emniyet Müdürü Emir Bilget eşlik ettiler.
Belediye Başkanı Emin Halebak, Başkan Yardımcıları Kevser Özkan ve Hüseyin Kırcıoğlu tarafından karşılanan Aydoğdu ve beraberindekiler bir süre Halebak’ın makamında görüştükten sonra Meclis Salonu’na geçildi.
Meclis Salonu’nda Vali Aydoğdu’ya Lüleburgaz hakkında hazırlanan film izletildi. Daha sonra bütün Daire Müdürleri kendi Müdürlükleri ve yürütülen çalışmalar hakkında Aydoğdu’ya bilgiler verdiler.
Daha sonra Başkan Halebak kısaca Lüleburgaz Belediyesi’nin durumu, yapılan çalışmalar ve gelecekte planlanan projeler hakkında bilgiler sundu. Halebak; “Lüleburgaz’ın sanayi kenti olmasını istemedik. Kentimizin hizmetler kenti olması için çalışmalara başladık. Kentimizin planlı ve doğru bir şekilde gelişimini sağlamak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Borcu olmayan nadir belediyelerden biriyiz. Daha önce Karayolları ile çevre yolunun kaldırılması ile ilgili plan için görüşmüş ve planlarımıza buna göre hazırlamıştık. Şimdi Karayolları yolun güzergâhının değiştiğini söylüyor. Ama biz daha önce onlara planlarımızı vermiştik. Şimdi biz bunları atlamışız diyorlar ve problem çıkıyor. Bu konuda yardımcı olabilirseniz seviniriz” dedi.
Vali Aydoğdu da; “Maalesef ülkemizde nereye yol yaparsanız yapın insanlarımız tarafından yolun etrafı hemen ev doluyor. Ama Avrupa’da böyle değil. Örneğin İtalya’dan Hollanda’ya kadar otobandan giderken hiç yerleşim yeri göremezsiniz” dedi.
Aydoğdu “ Kısa sürede Lüleburgaz vizyonu hakkında bilgiler edindik. Hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi.
Gelişen teknoloji ile birlikte insanların boş vakitlerinin çoğaldığına dikkat çeken Aydoğdu; “İnsanların boş zamanını en iyi şekilde değerlendiren toplumlar, gelecekte egemen olacakladır. Bilgiye sahip olan, üreten ve boş zamanları en iyi şekilde kullanan toplumlar ayakta kalacaklardır. Günümüzde ağır sanayi devrini tamamlamış onun yerini bilgi ve teknoloji almıştır. Kırklareli’nin gelişmemişliği aslında en büyük avantajıdır. Elinde çok büyük bir potansiyel vardır ve gelişmeye adeta mahkûmdur. Gelişim içinde havayı suyu ve çevremizi korumalı ve elimizdeki hazineyi zenginleştirmeliyiz. Bunu yaparken de Trakya’yı İstanbul’dan ayrı düşünemeyiz. Bunun için İstanbul’un boş zamanlarına da talip olmalıyız” dedi. (gk)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here