Vali Aydoğdu; “ Bu tür günlerde, kendimizi daha dinç hissediyor, dayanak noktalarımızı, samimiyet noktalarımızı, ortak kaderimizi yeniden hatırlıyoruz”

12
Vali Aydoğdu; “ Bu tür günlerde, kendimizi daha dinç hissediyor, dayanak noktalarımızı, samimiyet noktalarımızı, ortak kaderimizi yeniden hatırlıyoruz”

Kurban Bayramı münasebetiyle Kırklareli Valiliğince düzenlenen Bayramlaşma Programı Bayramın 1. günü  olan 27 Kasım Cuma günü saat 10.00’da Kırklareli Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü’nde başladı. Bayramlaşma Programına, Vali Cengiz Aydoğdu, Milletvekilleri A. Gökhan Sarıçam, Turgut Dibek, 55. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Hakan Akkoç, Belediye Başkanı Cavit Çağlayan, Kırklareli Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç, Vali yardımcıları, Kamu Kurum ve Kuruluş Müdürleri, Siyasi Parti Üyeleri, Sivil toplum Örgütleri ve vatandaşlar katıldı.

Kırklareli Valisi Cengiz Aydoğdu, Bayramlaşma Programında yaptığı konuşmasında herkesin Kurban Bayramını kutlayarak;

“Değerli dostlar ben Kırklareli’nde ilk bayramımı yaşıyorum. Herkesin bayramı kutlu olsun, kurban kesenlere de “Allah kabul etsin” dileklerimi sunuyorum.

Biliyorsunuz ki bugünlerde bütün dünyada görülen bir grip, bir salgın yaşıyoruz. Sağlık Bakanlığımız, doktorlarımız, sağlıkçılarımız açıklama yapıyor. Bayramlarda bizim için öpüşme, koklaşma, tokalaşma, kucaklaşma, birbirimizle samimi olma günleri. Biz de bu yüzden programımızda hastane ziyaretini, kalabalık askeri birlik gibi yerlerin ziyaretini çıkardık. Ancak, huzurevi, çocuk yuvası ve yetiştirme yurtlarına muhakkak gideceğiz.

Ülkemizin, milletimizin, kültürümüzün, medeniyetimizin yansımasıdır bu bayramlar. Senede 2 defa, millet olmamızı idrak etme fırsatımız var. Çocukluğumuzdan itibaren bu geleneklerimizle insanlarımıza adeta uygulamalı olarak öğretiyoruz. O yüzden dünyanın bütün büyük ülkeleri, her şeye rağmen ülkemizin birliğini, bütünlüğünü bozamıyorlar. Bu tür günlerde, kendimizi daha dinç, dayanak noktalarımızı, samimiyet noktalarımızı, ortak kaderimizi yeniden hatırlıyoruz. Neticede hepimiz yaratılıp bu dünyaya gönderilmiş varlıklarız, böyle bir kaderimiz var.

Bir Alman Filozof diyor ki; 21. yüzyılda insanlar tarihte hiç olmadığı kadar hiç konuşmadan birbirlerine bakıyorlar. Toplu taşıma araçlarında, otobüslerde, trenlerde… Konuşmadan bakmak diyor düşmanlığı cezp eder. Ama bir selam, bir merhaba dostlukları başlatır. Bu da bizim geleneklerimizin esası. Ilk insandan bu yana bazı şeyler hiç değişmemiştir. Insan insandır, insan insanın kardeşidir, dostudur. Onun için ben diyorum ki, bizim milletimiz, birbirinin etrafında yaşamayı biliyor. Bu yüzden de varlığını sürdürüyor.

Bayramınız mübarek osun, ailelerinizle, çocuklarınızla, dostlarınızla, nice bayramlara kavuşmanızı ümit ediyor, hürmetler sunuyorum” dedi.

Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü’nde düzenlenen Bayramlaşma Programının ardından Vali Aydoğdu ve beraberindekiler, sırayla Erkek Yetiştirme Yurdu, Çocuk Yuvası – Kız Yetiştirme Yurdu ve Huzurevi sakinlerini ziyaret ederek, çocuklara bayram harçlığı, huzurevi sakinlerine de bayram hediyelerini verdiler. Huzurevi sakinlerinden Ismet Yenigün de Vali Aydoğdu için yazdığı şiirini okudu.

Vali Aydoğdu son olarak Şehit J. Kom. Er Mustafa Kalenci’nin Kırklareli Merkez Bademlik Mahallesi’nde oturan ailesini ziyaret etti. Vali Aydoğdu Şehit annesi Keziban Kalenci’nin bayramını kutlayarak Şanlı Türk Bayrağımızı hediye etti.

Böylece Valiliğimizin bayramlaşma programı son buldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here