“Vakfınıza her türlü katkıyı vermeye hazırız”

11
* Gazetemizi ziyarette bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Mehmetçik Vakfı İstanbul Şube Temsilcisi emekli Tuğgeneral Süha Tanyeli gazetemiz sahibi Elmas Cankurt ile sohbetlerde bulundu. Cankurt, gazete olarak Vakfın çalışmalarında her türlü katkıyı yapmaya hazır olduklarını belirtti. 

HABER MERKEZİ
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Mehmetçik Vakfı İstanbul Şube Temsilcisi emekli Tuğgeneral Süha Tanyeli Kırklareli ziyaretleri kapsamında dün saat 11.30’da gazetemize ziyarette bulundu. Trakya’da Yeşilyurt Gazetesi İmtiyaz sahibi Elmas Cankurt ile görüşen Tanyeli, Cankurt’a TSK Mehmetçik Vakfı’nın Dergisi’ni, 2010 Yılı Takvimi’ni hediye ederek, bir kısım tanıtım broşürlerinden verdi.
Oldukça samimi geçen sohbette emekli Tuğgeneral Tanyeli konuşmasında;
“ Kırklareli’ndeki ziyaretlerimin amacı; Vakfımızı tanıtmak, amaçlarımızı daha iyi bir şekilde ifade edebilmektir. Ne kadar geniş, ne kadar çok bölgeye ulaşırsak bizim için o kadar iyi. Bizim Vakfımız 1982 yılında kurulmuş bir vakıf. Vakfımız Er ve Erbaşlara sosyal yardımlar yapan bir kurumdur. Askerliğini yapmakta olan er, erbaşlarımıza askerdeyken başlarına bir şey gelmesi halinde, vefat, mahrumiyet ve benzeri olaylarda maddi manevi destekte hizmette bulunuyoruz. Bu tür kişilerin ailelerine, geriye kalan hukuki mirasçılarına sosyal destek amaçlı aylık bağlıyoruz. Yine aynı şekilde Şehit çocuklarına, şehit kardeşlerine eğitim ve öğretim yardımı yapıyoruz. Eğer öğrenci Üniversiteye gidiyorsa 26 yaşına kadar aylık bağlıyoruz. Üniversite harçlarını yatırıyoruz. Yine Üniversiteye gidecek olan kişinin aylığını bir ay erken yatırıyoruz. Yaklaşık 11bin aileye ödeme yapıyoruz. Resmi bir gelirimiz yok. Vakfımız bağışlarla, kurban kesimi gelirleri ile bir gelir sağlıyoruz. Kişilere geçinebileceği şekilde yardım ediyoruz. Sizlerden de her türlü desteği bekliyoruz. Örneğin amaçlarımızı anlatan yazılarımızı ve broşürlerimizi gazetenizde yayımlayabilirsiniz.” dedi.
Gazetemiz sahibi Elmas Cankurt’ta konuşmasında; “Gazetemizi ziyaret etmenizden çok memnun kaldık. Vakfınızın yaptığı hizmetler vatandaşlarımız tarafından da takdir ediliyor. Çok güzel bir amaca hizmet ediyorsunuz. Ben Kırklareli’nde 20 yıldan bu yana Hızırbey Vakfı’nda görev almaktayım. Dershanemiz, yatılı yurdumuz var. Olurda bir şehit yakını eğitim öğretimde ihtiyaç sahibi olursa bedelsiz dershane eğitimi veya yurtta yatılı yer sağlamak amacı ile her zaman yanınızdayız. Elimizden gelen her türlü desteği sağlarız. Gazete olarak da yapabileceğimiz her türlü destek ile yanınızdayız” dedi.(dy)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here