Uzunköprüspor için el ele verildi

32
Türk Ocağı Uzunköprü Şubesi tarafından, “Uzunköprü’de Spor ve Uzunköprüspor” konulu panel düzenlendi.

Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen ve Türk Ocağı Şube Başkanı Ahmet Acaroğlu’nun yönettiği panele konuşmacı olarak milli futbolcu Rasim Erten, gazeteci Adem Özsoy, Beden Eğitimi Öğretmeni Evrim Tanman, eski futbolcu ve antrenörler Mustafa Kalkandelen ve Sinan Çetinkaya katıldı.
Beden Eğitimi Öğretmeni Tanman, spor konusunda ailelere büyük görevler düştüğünü ve ilçede futbolun yanı sıra basketbol, voleybol gibi spor dallarınında Uzunköprüspor’un içinde yer alması gerektiğini söyledi.
Erten de yıllardır profesyonel futbol oynayarak, antrenörlük yaptığını, amatör takım çalıştırmanın çok zor olduğunu belirterek, “Futbolculardan bir şey istemeniz için bir şeyler vermeniz gerek. Ben futbolcularıma profesyonelliği öğretmeye çalışıyorum 2-2,5 saat sahada kalan futbolcunun duşa girmesi ve gıda alması gerek. Bunları yapmamız gerek. Profesyonellik gelirse başarı gelir” dedi.
Kalkandelen ise geçmişteki imkânlarla şimdiki imkanların birbirinden çok farklı olduğunu belirtti.
Özsoy da ekonomik zorluklara dikkat çekerek, şöyle devam etti:
“Bu işe başlarken şampiyon olalım parolası ile çıkılmamalıdır. Şampiyonluk yetmez. Yıllarca ben başkanlık ve yöneticilik yaptım. Burada yöneticilik yapanların alın teri ile kazandıkları paraları Uzunköprüspor’a evinden önce harcadığını iyi bilirim. Uzunköprüspor için gelir getirici projeler gerek. Günü kurtarmak değil, geleceğe umutla bakmak için bu projeler şart. Bu projeleri hayata geçirirken, ilçe yöneticilerinden destek alınması şart. Belediye başkanımıza da bu konuda önemli görevler düşüyor.”
Konuşmaların ardından panel soru cevap bölümüyle son buldu.aa

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here