Uyuşturucu Tacirlerine göz açtırılmıyor

10
Kırklareli Emniyet müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Belediye Başkanlıkları, Tarım Müdürlüklerinin destekleri ile Kenevir bitkisine karşı ortaklaşa savaş açılmış durumda.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Emniyet müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Belediye Başkanlıkları, Tarım Müdürlüklerinin destekleri ile Kenevir bitkisine karşı ortaklaşa savaş açılmış durumda. Temmuz ayında yapılan operasyonlara ilişkin verilen bilgi şu doğrultuda oldu: “ Tarım arazilerindeki tüm mevcut Kenevir Bitkileri imha dilmiştir, yerleri sürülmek suretiyle kökleri çıkarılmıştır. Yapılan operasyonları ilişkin ise ayrıntılarda ise şunlara yer verildi: 
1- Babaeski İlçe Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Büro Amirliğine bağlı ekiplerimizin 17.07.2013 günü yapmış olduğu istihbari çalışmalar neticesinde; Babaeski İlçemiz, Hacı Hasan Mahallesinde bulunan at barınakları etrafında bahçe içerisinde kenevir bitkilerinin yetiştirildiği bilgisi alınması üzerine, gerekli yasal zorunluluklar yerine getirildikten sonra ekiplerimizce bahse konu yerlere baskınlar düzenlenmiş, şüpheli N.K.’ın ikametinin karşı tarafından atı için yapmış olduğu barınak çevresinden 43 kök Kenevir bitkisi, şüpheli H.E.’un ikametinin karşı tarafında atı için yapmış olduğu barınak çevresinde 245 kök kenevir bitkisi olmak üzere toplam 288 kök kenevir bitkisi sökülerek imha edilmiştir. 
2- Müdürlüğümüz; Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri, Babaeski İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlileri ile Tarım İl Müdürlüğü görevlilerince Babaeski ilçesinde ortaklaşa gerçekleştirilen çalışmalar neticesi; Babaeski ilçesi genelinde dere kenarlarında ve dere yataklarına yakın bazı tarlalarda kendiliğinden yetişen yasadışı Hint keneviri bitkisi ile mücadele kapsamında 24.07.2013 günü yapılan çalışmada 1.665.000 adet Hint keneviri bitkisi söküldükten sonra yakılarak imha edilmiştir. Kendiliğinden yetişen yasadışı Hint keneviri bitkisi ile mücadele kapsamındaki çalışmalarımız aralıksız devam edecektir.
3- Müdürlüğümüz; Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri, Babaeski İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlileri ile Tarım İl Müdürlüğü görevlilerince Babaeski ilçesinde ortaklaşa gerçekleştirilen çalışmalar neticesi; Babaeski ilçesi genelinde dere kenarlarında ve dere yataklarına yakın bazı tarlalarda kendiliğinden yetişen yasadışı Hint keneviri bitkisi ile mücadele kapsamında 30.07.2013 günü yapılan çalışmada 1.440.000 adet Hint keneviri bitkisi söküldükten sonra yakılarak imha edilmiştir. Kendiliğinden yetişen yasadışı Hint keneviri bitkisi ile mücadele kapsamındaki çalışmalarımız aralıksız devam edecektir.
4-Müdürlüğümüz; Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri, Babaeski İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlileri ile Tarım İl Müdürlüğü görevlilerince Babaeski ilçesinde ortaklaşa gerçekleştirilen çalışmalar neticesi; Babaeski ilçesi genelinde dere kenarlarında ve dere yataklarına yakın bazı tarlalarda kendiliğinden yetişen yasadışı Hint keneviri bitkisi ile mücadele kapsamında 01/08/2013 günü yapılan  çalışmada 1.057.000 adet Hint keneviri bitkisi söküldükten sonra yakılarak imha edilmiştir. Kendiliğinden yetişen yasadışı Hint keneviri bitkisi ile mücadele kapsamındaki çalışmalarımız aralıksız devam edecektir.
Genel Toplam olarak 4.205.000 Adet Hint kenevirinin imha edildiğini ve bu kapsamda uyuşturucu tacirlerine ve bu işlerle uğraşanlara asla müsamaha edilmeyeceği söylendi. 
                                                                                                                         Serkan Koçtürk

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here