Uyuşturucu Operasyonları’nda 6 kişi tutuklandı

14
Edirne’de, emniyet müdürlüğünün gerçekleştiği iki ayrı uyuşturucu operasyonunda 6 kişi tutuklandı.
HABER MERKEZİ 
İstanbul’dan Edirne’ye uyuşturucu sevkıyatı olacağı bilgisini alan Edirne Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlar ve Kaçakçılıkla Mücadele Şubesi ekipleri, otoban gişelerinde beklemeye başladı. 
Bir süre sonra şüpheli 22 AD 226 plakalı otomobil, oto kurtarıcı üzerinde gişelerden giriş yaptı. Çekici üzerindeki araçta bulunan Y.T., V.T., E.K., N.O.  indirilerek üzerleri ve araç arandı. Otomobilde poşet içerisinde 1 kilo 300 gram esrar bulundu. 
Gözaltına alınan zanlılar, emniyetteki sorgularında, uyuşturucunun V.T.’ye ait olduğunu ve İstanbul’dan Edirne’ye dönüşte kaza yaptıklarını, bu yüzden oto kurtarıcı üzerinde gelmek zorunda kaldıklarını belirttiler. 
V.T’de esrarın kendisine ait olduğunu kabul etti. 
Emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edilen 4 zanlı, çıkarıldıkları mahkemece ”Uyuşturucu madde ticareti yapma” suçundan tutuklanarak Edirne Kapalı Cezaevi’ne gönderildiler. 
Edirne Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlar ve Kaçakçılıkla Mücadele Şubesi’nin gerçekleştirdiği bir başka operasyonda da İstanbul’dan Edirne’ye uyuşturucu sevkıyatı yapılacağı ihbarı üzerine plakası belirtilmeyen otomobil beklenmeye başladı. 
Sürücülüğünü M.K.’nin yaptığı otomobil, Edirne gişelerinden girişte durduruldu. Otomobilde bulunan R.U.’nun üst aramasında 6 gram, otomobilde yapılan aramada ise aracın çeşitli yerlerine gizlenmiş, 113 gram esrar ve 937 gram kubar esrar ele geçirildi. 
Emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edilen iki zanlı çıkarıldıkları mahkemece ”Uyuşturucu madde ticareti yapma” suçundan tutuklanarak Edirne Kapalı Cezaevi’ne gönderildi. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.